Pola namiotowe nad Jeziorem Garda

Pola namiotowe nad jezorem Garda, fot. shutterstock.com

Okres wakacyjny jest okresem wyjazdów i wymarzonego wypoczynku dla każdego z nas. Zwykle planujemy rodzinne wakacje lub decydujemy się na samotną podróż. Niemniej jednak od pewnego czasu obserwuje się zmianę sposobu podróżowania. Otóż wielu turystów, chcąc nieco zaoszczędzić, bądź też spędzić maksymalnie dużo czasu na … Zobacz więcej »

Arbatax, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Czerwone skały w Arbatax, fot. shutterstock.com

Arbatax to miejsce, które skupia w sobie wiele pięknych krajobrazów i historię wyspy. Od plaż rozciągających się na wielu kilometrach wybrzeża, przez Zatokę Orosei i surowe krajobrazy Gennargentu po stanowiska archeologiczne skrywające zaskakujące tajemnice Sardynii, przyciąga pięknem i spontanicznością. Co warto zobaczyć w Arbatax? Arbatax … Zobacz więcej »

Wakacje w Eraclea Mare – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

gałęzie gotowe na ognisko, fot. shutterstock.com

Nazywana zieloną perłą Wenecji – Eraclea Mare to niewielka turystyczna część miejscowości Eraclea, położona zaledwie dziesięć minut drogi od Caorle. Miasteczko nazywane jest zieloną perłą i słusznie, gdyż Eraclea Mare otaczają gęste lasy sosnowe, które latem przynoszą mieszkańcom ukojenie w postaci przyjemnego, ciepłego wiatru i … Zobacz więcej »

Co warto zobaczyć nad jeziorem Como?

wakacje we Włoszech - piękne wioski Lago di Como, Tremezzina

Jezioro Como jest jednym z bardziej sugestywnych i czarujących miejsc w Europie, cudem zrodzonym z doskonałego połączenia natury i ręki człowieka. Poniżej znajdują się nie tylko propozycje najpiękniejszych miejsc, zabytków i miasta, ale i polecenia najlepszych lokalnych restauracji oraz wskazówki przydatne każdemu, kto podróżuje w … Zobacz więcej »

Co warto zobaczyć nad jeziorem Garda?

Jezioro Garda Włochy

Największy słodkowodny basen we Włoszech- Benaco znany lepiej jako Jezioro Garda jest niezwykłym miejscem, które zadowoli każdego o każdej porze roku. Od pokrytych śniegiem gór, przez łagodne wzgórza, po małe miasteczka na brzegach przyciąga miłośników historii, kultury i piękna krajobrazu. Najciekawsze zabytki nad jeziorem Garda … Zobacz więcej »