Nowoczesne Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie

Tagi , , ,

Leonardo Da Vinci to postać, która z całą pewnością jest Ci świetnie znana. Był on włoskim artystą, malarzem i rzeźbiarzem, a także jednym z najsłynniejszych uczonych epoki renesansu. Z uwagi na jego wszechstronne zainteresowania np. astronomią czy matematyką przylgnęło do niego określenie „człowiek renesansu”. Zbiory sztuki, dzieł i konstrukcji tego artysty są świetnie znane na całym świecie. Jeśli jednak wybierasz się na wakacje do Rzymu, to koniecznie udaj się do Muzeum Leonardo Da Vinci Experience. To nowoczesne miejsce na muzealnej mapie Rzymu zagwarantuje Ci szereg interaktywnych doświadczeń. Poznaj je już teraz razem z nami!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie – historia i ciekawostki

Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie jest nowym i wyjątkowym obiektem, którego z całą pewnością nie możesz pominąć. Jest to niepowtarzalne i całkowicie interaktywne przeżycie, które pozwoli Ci na bliskie spotkanie z twórczością jednego, z najwybitniejszych artystów epoki renesansu. Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie to obiekt nowoczesny – w jego wnętrzach znajdziesz zmodernizowane technologie, które pozwolą Ci na jeszcze lepsze zrozumienie i podziwianie cudów inżynierii, nauki, a także sztuki. Możesz tam także podziwiać pełnowymiarową reprodukcję jednego z bardziej kontrowersyjnych obrazów – Ostatnia Wieczerza. Muzeum powstało po to, by przybliżyć podróżnym historię znakomitego artysty, twórcy i konstruktora,

W tym wyjątkowym i nowoczesnym muzeum możesz podziwiać ponad 50 eksponatów nawiązujących do konstrukcyjnej przeszłości Da Vinci. W jego zbiorach znajdują się np. latające maszyny czy inne projekty. Warto wiedzieć, że to właśnie Da Vinci zaprojektował pierwszy „sprzęt” do oddychania pod wodą, a także maszyny, które mogą działać z wykorzystaniem energii słonecznej. Wszystkie te wynalazki możesz podziwiać w jednym miejscu – w Muzeum Leonardo Da Vinci Experience, które znajduje się w Rzymie. Co więcej, wiernie odwzorowany został także słynny pokój luster, w którym wynalazca badał różne możliwości wykorzystania światła.

Gdzie znajduje się Muzeum Leonardo Da Vinci Experience?

Muzeum to znajduje się po drugiej stronie rzeki Tybr, w pobliżu eksklawy watykańskiej. Możesz się więc dostać tam piechotą, samochodem lub komunikacją miejską. Jeśli zdecydowałeś się na spacer, wówczas kieruj się z Watykanu w kierunku centrum Rzymu lub spaceruj z Panteonu w kierunku Watykanu. Jeśli zaś postawiłeś na podróż komunikacją miejską wówczas najbliższym przystankiem jest Lgt. Sassia Zatrzymują się tam linie 40 oraz 62. Przystanek ten zlokalizowany jest około 300 metrów od Muzeum Leonardo Da Vinci Experiecne.

Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie, bilety, godziny otwarcia

Obiekt muzealny otwarte jest przez siedem dni w tygodniu. Możesz je odwiedzić o stałych godzinach, czyli od 9:00 do 19:30. Oczywiście niezbędny jest bilety wstępu. Możesz zakupić je zarówno w kasie biletowej na miejscu, ale także za pośrednictwem strony internetowej. Koszt wejściówki wynosi około 12 euro. Zakup biletu przez Internet jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Faktem jest, że musisz doliczyć dodatkowe 2 euro opłaty rezerwacyjnej, aczkolwiek stracisz czasu w kolejce, które mogą być wyjątkowo długie. Wówczas bilet zostanie Ci przesłany w formie elektronicznej, a Ty będziesz musiał go jedynie pokazać przed wejście do obiektu. Muzeum Leonardo Da Vinci Experience jest wyjątkowe i niepowtarzalne, więc wizytę w nim zapamiętasz na długo!

Czytaj również:

Jak tanio zwiedzić Rzym?

Bazylika św Piotra w Watykanie – zwiedzanie, godziny, bilety

Kopuła Bazyliki św Piotra: wejść, bilety, ceny, porady

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Rzymie

Poprzedni

Szpitale w Wenecji – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Museo Cappella SanSevero w Neapolu, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz