Nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti – atrakcja Mediolanu

Tagi , , , , ,

Mediolan jest miastem inspiracji i mody. Turyści jednak chętnie doceniają obecne w mieście zabytki i inne atrakcje, które mają znaczenie artystyczne oraz historyczne. Jeśli I Ty stawiasz na podróż do Mediolanu to wybierz się koniecznie na nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti, który stał się obecnie największą atrakcją miasta!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Piazza Gae Aulenti – nowoczesna atrakcja Mediolanu

Piazza Gae Auletnti to plac w Mediolanie, który szybko został okrzyknięty mianem „przełomowego”. Znajduje się on w samym centrum dynamicznie rozwijające się dzielnicy Porta Nuova Garibaldi. Ponadto plac ten jest jednym z najważniejszych projektów, które zakładają rewitalizację obszarów miejskich w Mediolanie. Co odróżnia ten plac od innych, jakie znajdują się w mieście? Otóż przede wszystkim nie jest historyczny. Faktem jest, że wyróżnia się on strategicznym położeniem, jednak nie znajdziesz przy nim niezliczonych zabytków. Piazza Gae Aulenti to także całkowicie inny styl. Plac jest elegancki i stylowy. Wyróżnia się wręcz fenomenalnym zagospodarowaniem przestrzennym, mimo tego, że jego rozmiary są dość skromne. Na Piazza Gae Aulenti znajdziesz okrągłe ciągi miejsc siedzących, a także nowoczesne rzeźby. Całość jest dodatkowo otoczona odblaskowym basenem, który kreuje niesamowity klimat. Basen tworzy fenomenalne kaskady wodne. W porównaniu do innych, centralnych placów w Mediolanie, ten jest całkowicie odmienny. Nic więc dziwnego, że tak szybko okrzyknięto plac ten jedną z najnowocześniejszych atrakcji w mieście.

Jak możesz dostać się na ten nowoczesny plac?

Plac zlokalizowany bardzo blisko głównego dworca w Mediolanie. Znajdziesz go pomiędzy dzielnicą Zona Farini a Porta Garibaldi. Z uwagi na strategiczne położenie możesz dostać się tu na wiele sposobów. To właśnie tam skupiają się najważniejsze szlaki komunikacyjne. Możesz przyjechać tu tramwajem, pociągiem, autobusem, a nawet i własnym samochodem. Oczywiście, jeśli tylko masz na to ochotę, wówczas możesz wybrać się na nieco dłuższy spacer. Możliwości masz wiele!

building close views in Gae Aulenti district, Milano
dzielnica Gae Aulenti, Mediolan,licencja: shutterstock/By MORENO01

Piazza Gae Aulenti – czy ta nowoczesna atrakcja warta jest uwagi?

Plac ten jest dość przełomowym miejscem na mapie Mediolanu. Miasto to do tej pory znane było głównie z uwagi na swój historyczny wydźwięk, a turyści przywykli do tego, że w otoczeniu placów miejskich znajdą największą ilość zabytków. Jednocześnie Piazza Gae Aulenti jest swoistym zaprzeczeniem tej reguły. Plac wyróżnia się swoją nowoczesnością i oryginalnym stylem. Można powiedzieć, że reprezentuje on całkiem inną, zmodernizowana stronę Mediolanu, którą z pewnością powinieneś poznać. Dodatkowo plac jest wyjątkowo elegancką i świetnie zaaranżowaną przestrzenią miejską. Z uwagi na łatwy dojazd i niesamowity urok, z pewnością plac ten powinien zaskarbić sobie Twoją uwagę!

Czytaj także: Mediolan – wszystko co potrzebujesz wiedzieć o stolicy mody i finansów

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Spacer po dzielnicy Brera w Mediolanie

Kościół świętego Maurycego w Mediolanie – najważniejsze informacje

Następny

Dodaj komentarz