Obozy we Włoszech: odkryj magiczne miejsca i kulturowe skarby!

, , Tagi , , , ,

Obozy we Włoszech są jednymi z najpopularniejszych wśród młodzieży. Od lat Italia stanowi obowiązkowy punkt na mapie Europy. Kusi piękną pogodą, architekturą i pysznym jedzeniem, ale żeby w pełni wykorzystać jej uroki, trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Sprawdzamy, gdzie najlepiej pojechać na obóz do Włoch.

Chociaż obecnie pogoda na Półwyspie Apenińskim bywa kapryśna, Włochy nadal przyciągają miliony turystów. Nie można zaprzeczyć, że stanowią kolebkę europejskiej kultury, dlatego każdy powinien zobaczyć tamtejsze zabytki. Jednak jest to też kraj bardzo zróżnicowany, wyraźnie podzielony społecznie na północ i południe. Turystyczne, nadmorskie miejscowości nie oddają w pełni klimatu Włoch, ale są świetnym miejscem na plażowanie, imprezowanie i odpoczynek.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Obozy młodzieżowe do Włoch — co trzeba zobaczyć?

W ofercie biur podróży raczej nie uświadczysz wyjazdów do Rzymu czy Wenecji. Włoskie miasta są dobre na tzw. city-break, ale dłuższy pobyt miałby niewiele wspólnego z odpoczynkiem. Jednak nic straconego — możesz wybrać się na obóz do nadmorskich miejscowości, a stolicę i inne ważne punkty odwiedzić podczas wycieczek dodatkowych.

Zwiedzanie zawsze odbywa się pod opieką przewodnika. Wycieczka do Rzymu zajmuje zazwyczaj cały dzień, ale należy wliczyć w niego czas potrzebny na dojazd. W takiej sytuacji program jest ograniczony do zobaczenia najważniejszych zabytków, w tym Forum Romanum, Kapitolu i przepięknej Fontanny di Trevi. Nie można zapomnieć o państwie położonym w środku Rzymu, czyli Watykanie z obowiązkową Bazyliką Św. Piotra.

Stolica stanowi najważniejszy punkt Włoch, ale nie można zapomnieć o Wenecji. Chodzą słuchy, że grozi jej zatonięcie, dlatego warto się spieszyć z odwiedzinami. Miasto położone na wodzie, wypełnione pięknymi gondolami, tysiącem mostów i niewielkich uliczek pozostawi niezapomniane wspomnienia.

W zależności od oferty biura podróży, można liczyć też na wycieczkę do San Marino, czyli kolejnego mini państwa położonego we Włoszech. Wiele osób jedzie tam wyłącznie na zakupy, ale zabytki również są warte uwagi. Fani dobrej zabawy powinni rozważyć odwiedzenie Mirabilandii, czyli najbardziej znanego we Włoszech parku rozrywki.

Jak szukać kolonii i obozów we Włoszech?

Włochy są uwielbiane przez Polaków, więc bez problemu znajdziesz ofertę wyjazdu obejmującą wszystkie Twoje punkty must see. Jednak rozbudowany program to nie wszystko — nie każde biuro podróży organizujące kolonie i obozy we Włoszech oferuje taki sam poziom usług. Warto przeczytać opinie poprzednich klientów, a także sprawdzić recenzje hotelu, w którym będziesz mieszkać.

Duże znaczenie ma także cena. Zwróć uwagę, czy niższy koszt nie oznacza, że znacznie więcej zapłacisz za wycieczki fakultatywne. Atrakcje podlegające opłatom podczas obozów we Włoszech znajdują się tutaj: https://www.kochamwakacje.pl/obozy-mlodziezowe-we-wloszech.

Gdzie jechać na kolonie we Włoszech?

Nie warto jechać na włoskie kolonie, aby siedzieć w mieście. Najbardziej znaną lokalizacją, zwłaszcza dla nastolatków, pozostaje imprezowe Rimini położone nad Adriatykiem. Stanowi idealną bazę wypadową na wycieczki do pozostałych części kraju.

Okolicą odpowiednią dla osób szukających spokojniejszych rozrywek będzie Półwysep Gargano. Właśnie tam na wakacje udają się rodowici Włosi. Region zachwyca białymi miasteczkami, pięknymi krajobrazami i powolnym tempem życia. W Gargano wypoczniesz jak nigdy dotąd, a do Polski wrócisz z lekką głową i energią na nowy rok szkolny.  

Poprzedni

Levico Terme – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi

Valeggio sul Mincio – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi

Następny

Dodaj komentarz