Odwołany lot do Włoch, jak ubiegać się o odszkodowanie

, , Tagi , , , , ,

Odwołanie lotu może skutecznie zakłócić plany podróży, zarówno wakacyjne, jak i służbowe. Odwołany lot zawsze jest stresującym wydarzeniem, dlatego warto wiedzieć jakie są Twoje prawa pasażera. Jeżeli odwołany lot jest wynikiem zaniedbań linii lotniczych, możesz domagać się wysokiego odszkodowania.

Rozporządzenie (WE) nr 261/2004

Prawo do rekompensaty wynika z Rozporządzenia (WE) nr 261/2004, które określa zasady odpowiedzialności przewoźników za odwołane, opóźnione lub przyspieszone loty. Wysokość odszkodowania zależy od długości trasy lotu i wynosi od 250 do 600 euro na pasażera.


Jak uzyskać odszkodowanie za odwołany lot?

Warunki, które muszą być spełnione, aby otrzymać odszkodowanie za odwołany lot, to przyczyna odwołania lotu leżąca po stronie linii lotniczych, a także brak informacji o planowanym zakłóceniu na co najmniej 14 dni przed rejsem.

1200x1200 Buton

Obowiązki linii lotniczej przy odwołaniu lotu

W sytuacji odwołanego lotu linia lotnicza ma obowiązek poinformować o nim niezwłocznie wszystkich pasażerów. Dodatkowo przewoźnik powinien zaoferować lot zastępczy, zapewnić wyżywienie, nocleg, a także transport między lotniskiem, a hotelem. Pasażerowie mogą także domagać się zwrotu kosztów dodatkowych, które poniosą w związku z odwołanym lotem. W tym celu warto zbierać dowody wskazujące na poniesione koszty, takie jak paragony i dokumenty podróży.

Jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odszkodowanie za lot?

Celem uzyskania rekompensaty za odwołany lot, możesz zgłosić wniosek indywidualny na stronie przewoźnika lotniczego. Warto jednak wiedzieć, że linie lotnicze często negatywnie odnoszą się do takich roszczeń. Dlatego dochodzenie odszkodowania warto jest powierzyć podmiotom specjalizującym się w prawie lotniczym, takich jak np. AirCashBack, który już od ponad 11 lat z powodzeniem walczy o prawa pasażerów.

Group 2

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki po lot-do-wloch

Poprzedni

Fossombrone – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Dodaj komentarz