Palazzo Zevallos-Stigliano w Neapolu, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Sercem Neapolu jest Palazzo Zevallos-Stigliano, znany jako Palazzo Colonna di Stigliano. Prawdziwa gratka dla miłośników sztuki i historii, w tym niezwykłym pałacu mieści się obecnie ceniona Gallerie d’Italia — widok, którego nie można przegapić podczas zwiedzania tej starożytnej metropolii.

Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia Palazzo Zevallos-Stigliano

Majestatyczny Palazzo Zevallos-Stigliano nazywa Via Toledo, jedną z najważniejszych ulic Neapolu, swoim domem. Ta konstrukcja sięga wieków do XVII wieku, kiedy to po raz pierwszy została wzniesiona dla bogatego Ferdynanda Zevallosa. Po pewnym czasie własność przeszła w ręce rodziny Colonna di Stigliano iz biegiem czasu mury były świadkiem wielu godnych uwagi wydarzeń zarówno z historii, jak i kultury.

Cosimo Fanzago, słynny barokowy architekt, zbudował ten budynek o charakterystycznym smaku. Szybko do przodu do burzliwej rewolucji neapolitańskiej w XIX wieku, a staje się prawdziwym ośrodkiem działalności politycznej. Marcello Piacentini – znany architekt i urbanista-wizjoner – w latach trzydziestych zaczarował pałac, czyniąc go siedzibą Banco di Napoli.

Gallerie d’Italia

Był rok 1999, kiedy Palazzo Zevallos-Stigliano połączył siły z kolektywem Gallerie d’Italia, nadzorowanym przez Intesa Sanpaolo. Od tego czasu pałac został ozdobiony wieloma bezcennymi dziełami sztuki, a przede wszystkim niezwykłym „Martyrium św. Urszuli” Caravaggia.

Gallerie d’Italia to wspaniała sieć galerii sztuki, sponsorowana przez Intes Sanpaolo. W Palazzo Zevallos-Stigliano znajduje się ogromna liczba dzieł z różnych epok, w tym arcydzieła takich artystów, jak Artemisia Gentileschi, Sol LeWitt i Alighiero Boetti.

Zwiedzanie Palazzo Zevallos-Stigliano

Kiedy przyjedziesz do Palazzo Zevallos-Stigliano, będziesz pod wrażeniem czegoś więcej niż tylko sztuki. Będziesz także gapić się na architekturę; to wspaniały okaz neapolitańskiego projektu budowlanego z XVII wieku. Nie zapomnij też zajrzeć do środka — od zdobionych sufitów, po fantazyjne meble — wszystko czeka na Ciebie!

Wybierz się na wycieczkę do Palazzo Zevallos-Stigliano, a zobaczysz nie tylko dzieła sztuki, ale także posłuchasz kultury i historii Neapolu. Od wielkiego holu na niższym poziomie, pełnego zmieniających się pokazów i trendów, aż po wyższe poziomy z ich nieustannymi wydarzeniami kulturalnymi/muzycznymi – od 2008 roku utrzymuje Gallerie d’Italia przy życiu i zdrowiu!

Wystawy i inicjatywy

Palazzo Zevallos-Stigliano robi wszystko, co w jego mocy, jeśli chodzi o efemeryczne wystawy i wydarzenia kulturalne. Jego parterowy salon jest ulubionym miejscem takich imprez, a także hucznych spotkań. A od 2008 roku Gallerie d’Italia kontynuuje swój zwyczaj ożywiania miasta muzyką i kulturą – coś, co nie wskazuje na to, by miało się zatrzymać w ich nowych przestrzeniach na wyższym poziomie.

Misją Intesa Sanpaolo jest przybliżanie ludziom sztuki w wielu formach. Mówimy o szeregu wystaw — zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych — które oferują kuszącą mieszankę arcydzieł starożytnych i współczesnych, uzupełnioną o działania pomocnicze, takie jak warsztaty, dyskursy i koncerty, które mają na celu zwiększenie uznania dla sztuki.

Jak odwiedzić?

Wspaniały Palazzo Zevallos-Stigliano jest dostępny dla zwiedzających przez cały sezon. Ale dla spokoju ducha sprawdź dokładnie stronę internetową muzeum pod kątem aktualnych godzin i potencjalnej zmiany terminu. Na ogół otwierają swoje drzwi od 10:00 do wpół do szóstej.

Zwiedzanie Palazzo Zevallos-Stigliano to przygoda, która zabierze Cię w podróż po sztuce, kulturze i historii Neapolu. W gigantycznej sali recepcyjnej na parterze można oglądać spektakularne wystawy i wielkie uroczystości. Co więcej, na górze znajdują się nowsze miejsca, które dotrzymują kroku zwyczajowi świętowania i występów muzycznych, które ożywiają Gallerie d’Italia – i całe miasto – od 2008 roku.

Pałac to nie tylko muzeum – to aktywne centrum kulturalne z regularnie zmieniającymi się harmonogramami. Aby być na bieżąco, przeglądaj witrynę internetową muzeum w poszukiwaniu zmian i aktualności (https://gallerieditalia.com/en/).

Sprawdź także wpis o zwiedzaniu Galleria Borbonica w Neapolu!

Najlepsze hotele w Neapolu

Poprzedni

Zamek Castel dell’Ovo w Neapolu – historia, ciekawostki, zwiedzanie

Zwiedzanie Rzymu rowerem: Odkryj miasto na dwóch kółkach

Następny

Dodaj komentarz