Park Narodowy Cilento i Dolina Diano – trasy turystyczne

Tagi , , , , , , , , , ,

Park Narodowy Cilento oraz Dolina Diano to regiony położne w prowincji Salerno we Włoszech. Są niezwykle atrakcyjne turystycznie, kryjąc przed swoimi gośćmi niezliczoną ilość interesujących tras turystycznych. Co więcej, szeroka różnorodność poziomu trudności tras sprawia, że bez trudu każdy z nas odnajdzie dla siebie doskonałą propozycję. Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gole del Calore w Dolinie Diano

Chcąc odwiedzić i zwiedzić Dolinę Diano, warto wybrać trasę turystyczną o nazwie Gole del Calore, która wiedzie przez Remolino. Jej długość to 8 km, a maksymalne przewyższenie wynosi 308 m. By trasa mogła zostać zaliczona, będzie trzeba wygospodarować około trzech godzin. Jej poziom trudności określany jest jako umiarkowany. Dodatkowym atutem tej propozycji jest fakt, że bez trudu uda nam się wejść na szlak z naszym czworonożnym przyjacielem, by cieszyć się piękną, rodzinną wędrówką pieszą. Trasa pozwala na obcowanie z naturą, poznawanie różnych gatunków zwierząt i roślin. To także prawdziwy raj dla pasjonatów różnych gatunków ptaków. Po drodze możemy spotkać średniowieczny most, spłynąć kajakiem czy skorzystać z rowerków wodnych. 

Wybrzeże Agropoli – Monte Tresino

Agropoli- Monte Teresino to pętla o łącznej długości 10 km. Jej przewyższenie wynosi 457 m, a poziom trudności również określanych jest jako umiarkowany. Średni czas do pokonania pętli wynosi około 3,5 godziny. Wybrzeże Agropoli oferuje nam wiele atrakcji na popularnej trasie turystycznej, jednak na szczególną uwagę zasługują trzy główne punkty.  Zaliczyć do nich należy Monte Tresino, Punto Panoramico Le Conche, jak również Scoglio del Sale. Monte Teresino to wzgórze w Apeninach we Włoszech. Możemy dostać się na sam szczyt korzystając ze szlaku o nazwie sentiero delle conche. Punto Panoramico Le Conche to okno na Val di Fassa. To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, który pozwala na ujrzenie zapierających dech w piersiach widoków. 

Punta Licosa przez San Marco

Znana trasa turystyczna Punta Licosa przez San Marco liczy około 6,5 km długości. To trasa o łatwym poziomie trudności. Jej przewyższenie wynosi tylko 94 m. Trasa rozpoczyna się od rzymskiego portu San Marco. Wycieczka to forma lekkiego spaceru. Nic więc dziwnego, że jest to propozycja także dla rodzin z dziećmi. Końcowym punktem jest Punta Licosa, na której czeka na nas urocza, okazała latarnia morska. To miejsce, które jest dostępne dla zwiedzających. Z jej szczytu można podziwiać piękną panoramę, która ukazuje cały anturażu okolicy. Co więcej, jest to trasa turystyczna z drogą gruntową. W związku z tym możemy pokonywać ją zarówno pieszo, jak również przy użyciu jednośladów, hulajnogi czy rolek. Jest to więc idealna propozycja dla osób aktywnych fizycznie. 

Pierścień Bussento – piękna trasa dla najbardziej wymagających

Pierścień Busento to kolejna bardzo atrakcyjna trasa turystyczna, która mieści się w Parku Narodowym Cilento. Łączna długość trasy wynosi 8,2 km. Cała pętla znajduje się w pobliżu Tortorella, Kampania. Cała trasa turystyczna rozpoczyna się w pobliżu rzeki Bussentino. Trasa znana jest także jako ścieżka Isca. Droga prowadzi ścieżką równoległą do słynnej rzeki. Punktem końcowym jest Grotta del Bussento. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że na końcu trasy znajduje się bardzo urokliwy wodospad. Co więcej, trasa prowadzi również do wioski Morigerati. Możemy podziwiać także piękno średniowiecznego mostu w Bosco Farneto.  Nic więc dziwnego, że trasa turystyczna cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców z całego świata.

Park Narodowy w Cilento, jak również Dolina Diano to dwa niezwykle atrakcyjne regiony turystyczne. Warto postawić na sprawdzone trasy w tych pięknych miejscach i cieszyć się udanymi wycieczkami z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, jak również w pełnej samotności i kontemplacji. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego turysty.

Autor: Magdalena Krzykawska

Najlepsze hotele w Kampanii

Poprzedni

Bazylika św Jana na Lateranie – zwiedzanie, godziny otwarcia

Jakie pamiątki kupić w Neapolu?

Następny

Dodaj komentarz