Sperlonga: 10 najpiękniejszych plaż

Plaża w Sperlonga, fot. shutterstock.com

Sperlonga jest niewielką, ale piękną miejscowością położoną nad Morzem Tyrreńskim. Charakterystyczny urok wynika przede wszystkim z połączenia średniowiecznego klimatu z malowniczym wzniesieniem ułożonym nad błękitem morskiej wody. Całość jest dopełniona poprzez białe domy strojone przez kolorowe murale. Całość brzmi jak wyjęta z bajki i będąc … Zobacz więcej »

Najlepsze plaże w Cinque Terre

Plaże w Cinque Terre, fot. shutterstock.com

Cinque Terre to malowniczy region znajdujący się na słynnej Włoskiej Riwierze. Jego nazwa oznacza dosłownie “Pięć Krain” i odzwierciedla wspólnotę pięciu największych miejscowości: Corniglia, Manarola, Monterosso al Mare, Riomaggiore i Vernazza. Każde z miasteczek ma niepowtarzalny urok. Od 1997 roku obszar ten figuruje na liście światowego … Zobacz więcej »

Przewodnik po Vernazza – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Wybrzeże Vernazza, fot. shutterstock.com

Piękne formacje skalne wychodzące bezpośrednio w Morze Liguryjskie, malownicze alejki, bajkowy krajobraz i zachwycająca dzielnica portowa, to kwintesencja miasteczka Vernazza. Jedno spojrzenie wystarczy, aby zakochać się w pięknie włoskiej Ligurii. Z tego też powodu Vernazza określana jest mianem jednego z najpiękniejszych miasteczek Cinque Terre, czyli … Zobacz więcej »

Wakacje w Eraclea Mare – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

gałęzie gotowe na ognisko, fot. shutterstock.com

Nazywana zieloną perłą Wenecji – Eraclea Mare to niewielka turystyczna część miejscowości Eraclea, położona zaledwie dziesięć minut drogi od Caorle. Miasteczko nazywane jest zieloną perłą i słusznie, gdyż Eraclea Mare otaczają gęste lasy sosnowe, które latem przynoszą mieszkańcom ukojenie w postaci przyjemnego, ciepłego wiatru i … Zobacz więcej »