Pogoda i temperatura w Ligurii w ciągu roku

, , Tagi , , , ,

Klimaty śródziemnomorskie charakteryzuje wysoka temperatura sięgająca nawet do 30ºC. Nie inaczej jest w Ligurii – Regionie należącym do Włoch. Nie będę ukrywał, że najlepszy czas na podróże do tego pięknego miejsca mieści się pomiędzy czerwcem a wrześniem. Wysoka temperatura sprzyja wypoczynkowi. W tym artykule trochę o niej opowiem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w Ligurii na wiosnę

Marzec:

Naszą podróż zacznijmy od miesiąca, jakim jest marzec, oraz od przysłowia związanego z nim: w marcu jak w garncu. Co niekoniecznie dotyczy akurat tego pięknego miejsca, jakim jest Liguria, ponieważ mimo początku roku najwyższa temperatura wtedy wynosi 12ºC oraz 5ºC najniższa. Słońce daje się we znaki, ciesząc swoją obecnością przez 7 godzin. Opady występują tam przez 12 dni w ilości 39mm co oznacza, że przez kolejne 19 dni jest sucho. Natomiast temperatura wody sięga tylko 13ºC.

Kwiecień:

Następnym miesiącem na naszej liście jest kwiecień. Jak mówi znane przysłowie: kwiecień plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata, lecz nie w przypadku Ligurii, ponieważ najwyższa temperatura w tym okresie sięga 16ºC natomiast najniższa 8ºC. W porównaniu do marca opady występują przed 14 dni, lecz jest ich znacznie mniej, bo tylko 30 mm. Temperatura wody niestety nadal nie zachwyca, gdyż wynosi 14ºC. Im bliżej wakacji, tym cieplej.

Maj:

Maj, czyli miesiąc do wakacji. Najwyższa temperatura wynosi 19ºC a najniższa 10ºC. Podobnie jak w kwietniu, 14 dni opadów w wysokości 34 mm oraz 17 dni suchych. Temperatura wody w tym miesiącu wynosi 18ºC.

Pogoda w Ligurii latem

Czerwiec:

Przechodzimy do czerwca, co oznacza, że zaczynamy wakacje, a pogoda sprzyja wyjazdom. Czerwiec przynosi nam wysokie temperatury w granicach 23ºC i te trochę niższe – 14ºC. W tym miesiącu 12 dni opadów w wysokości 34 mm oraz 18 dni suchych to norma. Za to nienaganna temperatura wody w wysokości 21ºC może nas zadowolić i skłonić do przechadzki brzegiem Morza Liguryjskiego, bo któż tego nie lubi?

Lipiec: 

Kolejny miesiąc wakacji, czyli lipiec. Słoneczna pogoda, wysoka temperatura, czego chcieć więcej. Temperatura  w zakresie 26ºC17ºC nie jednego nakłoni do wyjścia na wędrówkę po plaży czy swobodnej przechadzki po mieście. Nie musimy martwić się również opadami, gdyż całkowita ilość deszczowych dni to 11, a ich wysokość – 22 mm. Temperatura wody również jest dla nas zadowalająca, gdyż wynosi 23ºC.

Sierpień: 

Ostatni miesiąc wakacji, więc chyba należy go wykorzystać jak najlepiej. Możemy się cieszyć wysoką temperaturą równającą się 27ºC, ale również najniższa jest niczego sobie, wynosi ona 17ºC. W tym przypadku nie musimy martwić się o opady, gdyż ilość dni, w jakie możemy je napotkać to 10, co oznacza, że suchych dni będzie aż 21. Temperatura wody sprzyja kąpielom, ponieważ wynosi 25ºC.

Wrzesień: 

Koniec wakacji, ale nie wspaniałej pogody, czyli wrzesień. Temperatura w tym miesiącu wynosi 23ºC, gdy najniższa to tylko 14ºC. Kolejny miesiąc bez znacznej nadwyżki opadów, bo ilość dni w których możemy je napotkać to tylko 11, a ich ilość wynosi 20 mm. Temperatura wody nieznacznie spada do 22ºC, co oznacza że trzeba korzystać z kąpieli, zanim temperatura jeszcze bardziej spadnie.

Jesień w Ligurii

Październik:

Październik i wracamy do zmiennych temperatur. Temperatury przekroju 18ºC oraz nieszczęsne 11ºC przy najniższej temperaturze. Zwiększają się również deszczowe dni, bo ich liczba wynosi 12 przy wysokości 64 mm. Temperatura wody nie zachwyca, bo osiąga zaledwie 18ºC.

Listopad: 

Naszą podróż kończymy na listopadzie. Najwyższa temperatura to 12ºC a najniższa 7ºC. Wraca większa ilość dni deszczowych, których ilość wynosi 13 przy wysokości 70 mm. Temperatura wody taka jak w październiku – 18 ºC.

Jak widzisz drogi Czytelniku, temperatura sprzyja przez cały rok, nieważne, czy jest to marzec, czy listopad. Więc jeżeli lubisz podróżować, zwiedzać, zachwycać się pięknymi i malowniczymi krajobrazami egzotycznych krajów, zapraszamy  do Ligurii. W przypadku gdy nie przeszkadza Ci temperatura, a liczy się podróż i zachwyt otaczającym Cię światem, każdy moment spędzony w tym malowniczym miejscu będzie na wagę złota. 

Poprzedni

Tropea – jeden z najbardziej luksusowych kurortów we Włoszech

Najlepsze miejsca na wakacje w Ligurii

Następny

Dodaj komentarz