Pogoda i temperatura w Apulii w ciągu roku

, Tagi , , ,

Idealnym okresem na wypoczynek zwykle jest lato. Nic w tym dziwnego, ponieważ to zazwyczaj w tym okresie panują najwyższe temperatury, nie tylko powietrza, ale także i wody. Przyzwyczajeni jesteśmy, że w naszym kraju, poza letnim okresem, pogoda jest dość nieprzyjazna i niesprzyjająca. Niemniej jednak nie wszystkim uda się zaplanować swój urlop czy wypoczynek właśnie na miesiące, w których pogoda powinna dopisywać. Czy to zatem oznacza, że należy czekać na kolejny sezon? Okazuje się, że w niektórych miejscach, często odwiedzanych przez turystów, dogodne warunki do wypoczynku panują przez większą część roku, a woda zachęca do kąpieli nawet w październiku. Najchętniej polscy turyści wybierają się do włoskiego regionu Apulia. Dowiedz się jaka pogoda panuje w Apulii w ciągu roku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Apulia w okresie zimowym

Region Apulia jest niezwykle popularny wśród turystów nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Jest to region administracyjny w południowych Włoszech i może on poszczycić się najdłuższą linią brzegową spośród wszystkich włoskich regionów, wynosi ona bowiem aż 784 kilometry. Panuje tam typowy klimat śródziemnomorski, nie oznacza to jednak, że nie występują tam chłodniejsze miesiące. Mieszkańcy Apulii mają jednak przez większą część roku słoneczne i bezchmurne niebo, a także mogą do woli zażywać kąpieli w krystalicznie czystych wodach Morza Adriatyckiego. Jak jednak przedstawia się temperatura powietrza w trzech miesiącach, które uważane są za najchłodniejsze? Otóż:

 • Grudzień – to miesiąc, w którym za dnia możemy oczekiwać 13, a nocą 8 stopni Celsjusza. Woda osiąga nawet 16 stopni Celsjusza. Zmniejsza się także liczba opadów.
 • Styczeń – w porównaniu do klimatu panującego w naszym kraju, styczeń dla mieszkańców Apulii jest niezwykle łaskawy. Za dnia mogą oni spodziewać się średniej miesięcznej temperatury, która wynosi około 12 stopni Celsjusza, nocą zaś spada ona do 6-7 stopni Celsjusza. Styczeń jest także dość deszczowym miesiącem, bowiem średnia suma opadów to 42 mm. Co ciekawe, w tym miesiącu średnio nie występują dni z opadami śniegu. Temperatura wody w styczniu to około 14 stopni Celsjusza.
 • Luty – ten miesiąc również jest dość przyjemnym miesiącem pod względem temperatury. Za dnia można spodziewać się 12, a nocą 7 stopni Celsjusza. Można spodziewać się aż 14 dni deszczowych, w tym jednego lub dwóch z opadami śniegu. Temperatura wody wciąż utrzymuje się na poziomie 14 stopni Celsjusza.

Pogoda w Apulii w miesiącach wiosennych

Pozostałe miesiące w regionie Apulia są niezwykle przyjazne dla mieszkańców i przybywających turystów. Jak przedstawiają się średnie temperatury wody i powietrza w okresie od marca do listopada? Otóż:

 • Marzec – w regionie Apulia rozpoczyna się wiosna. Temperatura za dnia wynosi 15, a nocą 8 stopni Celsjusza. Woda zachęca do kąpieli temperaturą 14 stopni Celsjusza. Marzec jest najbardziej deszczowym miesiącem. Średnia suma opadów wynosi bowiem 46 mm.
 • Kwiecień – w tym miesiącu można odczuć znaczny wzrost temperatury powietrza i wody. Za dnia termometry wskazują średnio 18 stopni Celsjusza, a nocą 11. Temperatura wody to zaś około 16 stopni. W kwietniu występuje średnio około 12 dni deszczowych.
 • Maj – temperatury rosną do 22 stopni za dnia i do 15 w nocy. Woda zachęca do kąpieli 20 stopniami Celsjusza. Średnia suma opadów w maju to 21 mm.

Apulia latem i jesienią

 • Czerwiec – to miesiąc, w którym rozpoczyna się najgorętszy okres. Za dnia termometry pokazują nawet 27 stopni Celsjusza, a nocą 19. Temperatura wody wzrasta do 25 stopni Celsjusza. Średnio w czerwcu można spodziewać się 7 deszczowych dni.
 • Lipiec – okres typowo wakacyjny w Apulii. Za dnia temperatura wynosi 30, a nocą 22 stopnie Celsjusza. Woda zachęca do kąpieli 27 stopniami Celsjusza. Średnia suma opadów w lipcu to jedynie 10 mm.
 • Sierpień – najgorętszy miesiąc, w którym za dnia termometry pokazują 31 stopni Celsjusza. Nocą zaś temperatura spada do 23 stopni. Temperatura wody utrzymuje się na poziomie 29 stopni. Sierpień jest także najbardziej suchym miesiącem, gdzie średnia suma opadów to jedynie 6 mm.
 • Wrzesień – to okres nieznacznego spadku temperatury za dnia do 26, a w nocy do 20 stopni Celsjusza. Temperatura wody utrzymuje się na zadowalającym poziomie 27 stopni. Pojawia się także więcej dni deszczowych.
 • Październik – termometry za dnia pokażą 21, a w nocy 16 stopni Celsjusza. Woda dalej zachęca do kąpieli temperaturą 22 stopni. Średnia suma opadów w październiku to 43 mm.
 • Listopad – znaczny spadek temperatury do 27 stopni za dnia i 12 w nocy. Woda utrzymuje 18 stopni Celsjusza. Występuje średnio 12 dni deszczowych.

Najlepsze hotele w Apuli i Bari

Poprzedni

Najbardziej luksusowe hotele w Wenecji

Pola namiotowe nad Jeziorem Garda

Następny

Dodaj komentarz