Promy na Sardynię – bilety, jak zorganizować wyjazd?

Tagi , , , ,

Planujesz zwiedzić Sardynię własnym samochodem? Jednak nie wiesz skąd wypływają i ile kosztują promy? W artykule „Promy na Sardynię – bilety, jak zorganizować wyjazd?” znajdziesz wszystkie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Prom jest jednym sposobem dotarcia na wyspę, jeśli podróżujesz własnym pojazdem (samochodem, kamperem, vanem lub motocyklem). Codziennie na Sardynię kursuje kilka promów. Poza sezonem wakacyjnym także bez problemu można dopłynąć na Sardynię promem, niezależnie od pory roku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto popłynąć promem na Sardynię?

Podróżowanie własnym samochodem na wyspy, w tym na Sardynię jest niezwykle wygodne i komfortowe. Jest to także doskonała opcja podróży dla rodzin z małymi dziećmi. Z pewnością łatwiej jest spakować wszystko do samochodu niż zabrać wózek i zabawki do samolotu. Jest to również opcja dla osób, które boją się latać samolotami.


Zarezerwuj bilet na prom na Sardynię online, kliknij tutaj>>>


Aby dostać się na Sardynię masz do wyboru zarówno rejsy dzienne jak i nocne. Rejsy dzienne są nieco krótsze (trwają od 50 minut do 6,5 godziny), ponieważ zazwyczaj odbywają się na szybkich promach. Rejsy nocne zabierają na pokład także pojazdy, dlatego też są one wolniejsze. Podróż może trwać od 8 do nawet 12 godzin w zależności od miasta, z którego wypływasz i od warunków na morzu. W przypadku podróży z samochodem, linie promowe często oferują nocleg w wygodnej kabinie z łazienką. Jest to najbardziej komfortowa opcja, jeśli podróżujesz na przykład z dzieckiem. Masz do wyboru także wygodne fotele. Ponadto, istnieje wiele wspólnych przestrzeni, takich jak restauracje, place zabaw dla dzieci itp.

Jak dostać się promem na Sardynię?

Istnieje wiele różnych tras promowych, które umożliwiają odwiedzenie wielu portów na Sardynii, takich jak na przykład: Arbatax, Santa Teresa di Gallura, Porto Torres, Olbia czy Cagliari. Promy kursują m.in.: z Włoch, Korsyki, Francji, Hiszpanii. Do wyboru masz ponad 200 promów kursujących w ciągu tygodnia na Sardynię, co daje Ci wiele tras i czasów do wyboru podczas wybierania podróży.

Polecany artykuł: Wakacje na Costa Smeralda- szmaragdowym wybrzeżu Sardynii

Gdzie najlepiej kupić bilety na prom na Sardynię?

Bilety najwygodniej jest kupić online na stronie directferries. Znajduje się tu duża ilość tras i przewoźników promowych pływających na Sardynię. Warto jednak taką podróż zaplanować z większym wyprzedzeniem. Im bliżej terminu wypłynięcia, tym bilety są znacznie droższe.

Ile czasu płynie się promem na Sardynię?

Do wyboru masz wiele różnych tras promowych na Sardynię, dlatego też nie ma określonego czasu rejsu. Najszybciej na Sardynię dopłyniesz z francuskiej wyspy Korsyka, a dokładnie z portu w Bonifacio. Prom ten dopływa do Santa Teresa di Gallura. Czas przeprawy wynosi średnio około od 50 minut do 1 godziny.

Ile kosztują bilety na prom na Sardynię wraz z samochodem?

Na Sardynię możesz zabrać swój własny samochód. Wiele promów zabiera na swój pokład różnego rodzaju pojazdy. Należy jednak wcześniej sprawdzić konkretną trasę, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego, jakie pojazdy mogą wjechać na dany prom. Im wcześniej zarezerwujesz bilet na prom tym mniej zapłacisz.

 • Przykładowo koszt przeprawy promowej (auto i 2 osoby) z portu w Civitavecchia na kontynencie do Olbia na Sardynii wynosi około 865,00 zł (linie Tirrenia).
 • Z portu w Civitavecchia możesz także dopłynąć do Arbatax. Cena za prom linii Garibaldi Lines (auto i 2 osoby) wynosi około 670,00 zł.
 • Liniami Garibaldi Lines dopłyniesz także do Porto Torres. Przeprawa promowa dla dwóch osób i samochodu kosztuje około 520,00 zł.

Z jakiego portu płyną statki na Sardynię?

Promy, które kursują z Włoch na Sardynię są jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej kursujących promów. Możesz także dopłynąć z innych państw leżących nad Morzem Śródziemnym takich jak na przykład: Hiszpania czy Francja. Najpopularniejszymi portami, z których można dopłynąć na Sardynię są m.in.:

 • Ajaccio (Korsyka, Francja)
 • Livorno (Włochy)
 • Piombino (Włochy)
 • Porto Vecchio (Korsyka, Francja)
 • Tulon (Francja)
 • Bastia (Korsyka, Francja)
 • Nicea (Francja)
 • Bonifacio (Korsyka, Francja)
 • Genua (Włochy)
 • Civitavecchia (Włochy)
 • Neapol (Włochy)
 • Palermo (Sycylia, Włochy)
 • Barcelona (Hiszpania)

Polecany artykuł: Wakacje w Alghero – atrakcje, przewodnik, hotele, plaże

Promy na Sardynię – do jakich portów na Sardynii dopływają promy?

Wyspa Sardynia posiada sześć portów bezpośrednio połączonych z kilkunastoma miastami, zarówno włoskimi jak i europejskimi. Oto lista głównych portów Sardynii oraz miast, do których i z których kursują promy na Sardynię.

Cagliari

Port w Cagliari znajduje się blisko centrum miasta. Co więcej, w pobliżu (ok. 200 metrów) dostępny jest dworzec autobusowy i kolejowy, co ułatwia podróż jeśli nie masz swojego samochodu. Poza tym, Cagliari to piękne miasto, z którego warto rozpocząć zwiedzanie wyspy. Do Cagliari możesz dopłynąć promem z Civitavecchia, Neapolu i Palermo. Warto wiedzieć, że żadne promy spoza Włoch nie pływają do Cagliari.

Olbia

Olbia jest najbardziej ruchliwym portem na Sardynii i jest uważana za bramę do wybrzeża Costa Smeralda. Terminal promowy znajduje się w odległości krótkiej jazdy samochodem od centrum miasta. Większość osób przypływających do Olbii po prostu omija to miasto i jedzie prosto do miejsca, w którym spędzają wakacje, a szkoda! Olbia jest niezwykle uroczym i malowniczym miastem, które warto odwiedzić podczas wakacji na Sardynii. Do Olbii pływają promy z Civitavecchia, Genua, Livorno oraz Piombino.

Porto Torres

Port w Porto Torres został zbudowany przez Rzymian i nigdy nie zaprzestał swojej działalności. W mieście znajduje się piękna plaża, więc jeśli zdarzy Ci się zadokować w tym miejscu, zatrzymaj się na zwiedzanie okolicy Porto Torres. Port znajduje się w odległości kilku minut jazdy samochodem od centrum miasta i głównych atrakcji Porto Torres. Port ten jest także doskonałym miejscem, jeśli planujesz pobyt w północnej Sardynii. Warto zobaczyć nie tylko Sassari i jego słynne plaże, ale także Archipelag Asinara oraz Alghero. Promy do Porto Torres kursują z Civitavecchia, Livorno i Genua (Włochy), Ajaccio i Porto Vecchio (Korsyka, Francja), Barcelona (Hiszpania) oraz Tolone, Marsylia i Nicea (Francja).

Arbatax

Arbatax to mała miejscowość leżąca w gminie Tortoli, która dzięki swojemu – głównie handlowemu – portowi stała się jednym z najważniejszych portów na wyspie. Miejscowość znana jest z przepięknych plaż (zwłaszcza Porto Frailis) i Rocce Rosse (Czerwonych Skał na plaży). Gospodarka Arbatax opiera się głównie na rybołówstwie. Jest to również najlepsza opcja dla turystów, którzy chcą zwiedzić Ogliastrę i Zatokę Orosei. Miastem do i z którego kursują promy do Arbatax jest Civitavecchia, w kontynentalnej części Włoch.

Santa Teresa Di Gallura

Santa Teresa di Gallura to dość popularna miejscowość turystyczna, z zachwycającymi plażami i licznymi atrakcjami, które sprawią, że każdy turysta będzie zadowolony z pobytu w tym miejscu. Niewiele osób jednak wie, że w tej miejscowości położonej na północnym wybrzeżu Sardynii, zaledwie kilka kilometrów od innych ładnych miejsc, takich jak Palau czy archipelag La Maddalena, znajduje się również port. Większość osób przypływających i odpływających z portu w Santa Teresa di Gallura pochodzi z Korsyki lub udaje się na Korsykę. Jedyną trasą obsługiwaną przez promy jest w rzeczywistości ta do i z miejscowości Bonifacio na francuskiej wyspie Korsyka.

Golfo Aranci

Golfo Aranci podobnie jak Santa Teresa di Gallura, znane jest głównie z wielu pięknych miejsc i licznych atrakcji. Co więcej, port znajdujący się w tej miejscowości jest jednym z najbardziej ruchliwych na wyspie Sardynia! Golfo Aranci położone jest około 20 kilometrów od Olbia. Centrum miejscowości Golfo Aranci znajduje się zaledwie 1 km od miejsca dokowania promów. Ponadto piękne plaże i atrakcje turystyczne dostępne są w zaledwie kilka minut jazdy samochodem od portu w Golfo Aranci. Do Golfo Aranci możesz dopłynąć promem z Włoch z portów w: Civitavecchia, Livorno, Piombino i Savony. Możesz tu dopłynąć także z Francji z portów w: Ajaccio, Bastia, Porto Vecchio (Korsyka) oraz Nicea i Tolone.

Bilety na wszystkie promy na Sardynię możesz kupić na stronie directferries

Autor: Magdalena Łydka

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Kiedy jechać do Turynu, pogoda i temperatura w Turynie

Agrigento – zwiedzanie Valle dei Templi, atrakcje, poradnik

Następny

Dodaj komentarz