Punkty widokowe na miasto we Florencji

Tagi , , , ,

Szczyt Toskanii, Florencja, jest bez wątpienia jednym z najbardziej malowniczych miast w okolicy. Słynie z niezliczonych cudów kultury i sztuki, które zostały tak dobrze zachowane, że wiele z nich znajduje się na liście UNESCO. Florencja to jednak znacznie więcej niż tylko zabytki — można ją podziwiać z różnych punktów widzenia, szczególnie zachwycające widoki z najlepszych punktów obserwacyjnych. Tutaj poprowadzimy Cię przez jedne z najpiękniejszych widoków, jakie miasto ma do zaoferowania. Od słynnego Piazzale Michelangelo, przez zielony Giardino delle Rose, przez przestarzały Forte di Belvedere, aż do uroczego miasta Fiesole. Każde z tych miejsc ma swoją hipnotyzującą perspektywę, pozwalającą w pełni docenić piękno Florencji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Piazzale Michelangelo

Piazzale Michelangelo – położony na stromym wzgórzu rzeki Arno – jest znanym punktem widokowym we Florencji. Ten piękny plac został zaprojektowany w 1869 roku przez Giuseppe Poggiego, florenckiego architekta. Zapewnia niezrównane widoki na to miasto, które dało nam słynnych innowatorów, naukowców i intrygującą spuściznę osiągnięć i supremacji. Będąc tutaj, będziesz mógł zobaczyć oszałamiającą katedrę Santa Maria del Fiore, imponujący Palazzo Vecchio, a także kultowy most Ponte Vecchio. Nie zapominajmy też o wykonanej z brązu podobiznie Dawida Michała Anioła, która jeszcze bardziej urzeka to miejsce.

Dojazd do Piazzale Michelangelo to pestka. Możesz wybrać się na spokojny spacer malowniczymi uliczkami i szlakami lub dojechać autobusem 12 lub 13. Jeśli jedziesz samochodem, dostępne są również płatne miejsca parkingowe.

Giardino delle Rose

Giardino delle Rose, czyli „Ogród Różany”, to ukryty klejnot na ulicach Florencji. Tuż pod Piazzale Michelangelo, to malownicze miejsce kryje ponad 350 różnych gatunków róż, które kwitną i ostatecznie wypełniają powietrze swoim słodkim aromatem od maja do września.

W 1965 roku twórcą projektu tego ogrodu był Giuseppe Poggi. Potem nadszedł rok 2011 i dodano „Ogród Japoński Shorai” jako prezent dla Włoch z okazji 150. urodzin. Ale to nie wszystko. W Giardino delle Rose znajdują się stosy rzeźb stworzonych przez nieżyjącego już belgijskiego artystę Jeana-Michela Folona, które wdowa po nim przekazała, aby je tu umieścić. Wszystkie te prace razem tworzą tę spokojną oazę, idealną na rozkoszną chwilę zadumy.

Ogrody nie są dużo lepsze niż Giardino delle Rose. Znajdziesz tu zapierający dech w piersiach widok, który sprawi, że będziesz się gapić — toskańskie wzgórza w tle to prawdziwa atrakcja. Tak więc, jeśli szukasz popołudniowego pikniku, a nawet trochę R&R z miejskiego zgiełku, to miejsce jest oczywiste. A najlepsza część? Wejście jest bezpłatne i otwarte od świtu do zmroku.

Forte di Belvedere

Forte di Belvedere, czyli Twierdza Najświętszej Marii Panny w San Giorgio del Belvedere, to piekielne osiągnięcie architektoniczne. Ta XVI-wieczna twierdza góruje nad Florencją jak latarnia morska. Rozciąga się stąd niezrównany widok na miasto i sąsiednie toskańskie wzgórza. Bernardo Buontalenti zaprojektował tego kolosa dla Ferdynanda I Medyceusza, Wielkiego Księcia Toskanii. Oprócz swojej roli obronnej Forte di Belvedere był królewską siedzibą rodziny Medyceuszy i ich gości.

Odwiedzający, zarówno miejscowi, jak i turyści, przybywają dziś do Forte di Belvedere na wystawy i wydarzenia kulturalne. W obrębie murów twierdzy znajduje się pełne historii muzeum, w którym można dowiedzieć się wszystkiego o tym wspaniałym miejscu.

Fiesole

Usytuowane na wzgórzu nad Florencją, Fiesole to czarujące miejsce z zapierającymi dech w piersiach widokami na toskański krajobraz. W związku z tym jest to częsta jednodniowa wycieczka dla osób odwiedzających miasto. Ale Fiesole to nie tylko krajobrazy: starożytne rzymskie amfiteatry, łaźnie termalne i katedry — takie jak San Romolo — znajdują się tutaj. Ponadto w mieście mieszkał Beato Angelico – niezwykle ceniony artysta. Wszystko to sprawia, że Fiesole to miejsce, które każdy w okolicy musi zobaczyć.

Sprawdź także nasz wpis, w którym opisaliśmy darmowe muzea we Florencji!

Poprzedni

Zwiedzanie Koloseum – wszystko co należy wiedzieć!

Wspinaczka na Monte Capanne – najwyższy szczyt Elby

Następny

Dodaj komentarz