Radicofani – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , ,

Radicofani to niewielka miejscowość i gmina w Toskanii w prowincji Siena. Jest to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Toskanii, które przyciąga do siebie coraz więcej turystów. Co więc możesz tam zobaczyć i jakie atrakcje warto odwiedzić? Sprawdźmy to wspólnie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczyć w Radicofani? – muzea, zabytki, atrakcje

Radicofani to wyjątkowo kameralne miasteczko w Toskanii. Na co dzień zamieszkuje je jedynie 1,2 tysiąca osób. Jednak to prawdziwa perełka. Miasteczko to zachwyci się swoim średniowiecznym wydźwiękiem, a także szeregiem różnorodnych zabytków. Co więc powinieneś zobaczyć? Otóż:

  • Forteca Radicofani – na niewielkim wzgórzu, które góruje nad miasteczkiem, unosi się zabytkowa forteca, która dawniej odgrywała rolę obronną. Obecnie możesz ją zwiedzić i wejść na dziedziniec, z którego rozpościerają się panoramiczne widoki;
  • Piazzeta del Teatro – jest to nic innego jak tylko urokliwy plac centralny. Jest to miejsce historyczne, gdzie znajdziesz typowe, kamienne domki, a także obiekty sakralne;
  • Stare Miasto – wąskie, kamienne uliczki Radicofani mogą wprawić Cię w niesamowity nastrój. Tworzą one magiczny labirynt, który na pewno zapadnie Ci w pamięć.

Radicofani to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Toskanii. Jeśli więc wybierasz się w podróż po tym regionie, to koniecznie musisz je odwiedzić!

Italian medieval village details, historical stone square, ancient church abbey, old city stone buildings architecture. Radicofani, Tuscany, Italy.. Radicofani, Tuscany, Italy.
Iarchitektura starych kamiennych budynków miasta. Radicofani, Toskania, Włochy, licencja: shutterstock/By fbxx

Gdzie zaparkować w Radicofani?

Niestety, ale możliwości parkingowe są mocno ograniczone. Jeśli więc wybierasz się tutaj samochodem, to musisz mieć to na uwadze. Jednym z największych parkingów jest Parcheggio Fortezza Radicofani. Jest to parking płatny, znajdujący się tuż pod zabytkową fortecą. Jest to parking krótkoterminowy. Możesz pozostawić tam auto na około 2-3 godziny.

Kiedy jechać? – klimat, pogoda i temperatura w ciągu roku

Radicofani znajduje się w strefie klimatu ciepłego, śródziemnomorskiego. Lata są tam wyjątkowo gorące, a temperatury mogą sięgać nawet 28 stopni Celsjusza. Cechują się one także dużą wilgotnością. Zimy zaś są dość łagodne, a temperatury w mieście rzadko spadają poniżej 10 stopni Celsjusza. W sezonie zimowym pojawia się jednak zwiększona liczba opadów. Jeśli więc chcesz cieszyć się wyjątkowym słońcem, to wówczas wybierz się tam w sezonie letnim.

An autumn rainy day leaving Radicofani, Italy
Jesienny deszczowy dzień, Radicofani we Włoszech, licencja: shutterstock/By Fernando+Guimet

Gdzie zjeść w Radicofani? – lista rekomendowanych restauracji

Baza gastronomiczna jest tu całkiem spora. Do najlepszych restauracji w mieście można zaliczyć:

  • Ristorante La Grotta – jest to tradycyjna restauracja, która specjalizuje się głównie w kuchni regionalnej;
  • La Bottega del Chiu – to z kolei jedna z bardziej ekskluzywnych restauracji w mieście, która zaserwuje Ci najlepsze dania kuchni włoskiej;
  • Trattoria Le Ginestre del Mimmo – również jest to lokal z kuchnią włoską.

Możesz znaleźć także kilka knajpek z klasycznymi przekąskami oraz alkoholami, które otwarte są do późnych godzin nocnych.

On our way to Radicofani during autumn, Italy
Jesienią w drodze do Radicofani we Włoszech, licencja: shutterstock/By Fernando+Guimet

TOP 3 noclegi w Radicofani w przystępnej cenie

Jeśli szukasz dobrego i taniego hotelu w Radicofani, wówczas zatrzymaj się w:

  • Albergo La Torre – to dwugwiazdkowy hotel, blisko centrum, w którym za noc zapłacisz około 260 złotych;
  • La Gioiosa – to niewielki pensjonat w pobliżu centrum, w którym za jedną noc będziesz musiał zapłacić około 340 złotych;
  • Casetta di Ghino – to również jeden z hoteli, który znajduje się w ścisłym centrum, za jedną noc w nim będziesz musiał zapłacić około 320 złotych.

Czytaj także:

Scansano – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Val d’Orcia – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Toskanii

Poprzedni

TOP 16 najpiękniejszych miasteczek w Emilia Romania

Ostuni – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz