Radicondoli – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Radicondoli to niewielkie miasteczko, a także gmina, która znajduje się we włoskim regionie Toskania, a dokładniej w prowincji Siena. Jest to miejscowość, która dopiero do zyskuje sobie popularność wśród turystów, gdyż do tej pory była ona po prostu pomijana. Ma wiele do zaoferowania, dlatego też poświęć więc chociaż jeden dzień na to, by je odwiedzić!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczyć w Radicondoli? – muzea, atrakcje, zabytki

Radicondoli to kameralna miejscowość w Toskanii. Na co dzień mieszka tam niespełna tysiąc osób. Co prawda nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością wśród zwiedzających, jednak w miasteczku znajduje się wiele atrakcji i zabytków, które z całą pewnością powinieneś poznać. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Castello di Falsini – jest to zabytkowa budowla obronna, która znajduje się na jednym ze wzgórz miasta. Z jej dziedzińca roztacza się fenomenalna panorama na miasteczko i jego okolicę;
  • Castello di Elci – to kolejna, zabytkowa twierdza obronna, która niegdyś broniła Radicondoli. Choć obecnie pozostały z niej ruiny, to są one jednak świetnie zachowane i udostępnione do zwiedzania dla turystów;
  • Tenute Pietro Caciorgna – to wyjątkowo popularna winnica. Możesz tam nie tylko przyjrzeć się procesowi leżakowania wina, ale także zdecydować się na degustację różnorodnych, lokalnych trunków.
Radicondoli, medieval village Siena, Tuscany Italy
Radicondoli, średniowieczna wioska Siena, Toskania Włochy, licencja: shutterstock/By studioanghifoto

Warto też odwiedzić fenomenalne centrum, które skupia się wokół zabytkowego placu. Znajduje się tma główna baza gastronomiczna miasteczka.

Gdzie zjeść? – lista rekomendowanych restauracji

Miasteczko może pochwalić się dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną. Do najlepszych lokali w mieście zaliczają się:

  • La Pregola Di Radicondoli – to dość prestiżowy lokal, który serwuje głównie dania kuchni włoskiej;
  • II Granaio – to z kolei lokal gastronomiczny, który specjalizuje się w daniach kuchni toskańskiej, a także posiada szeroką ofertę win;
  • Agriteca in Piazza – to klasyczna, włoska restauracja, która specjalizuje się w pizzy oraz daniach kuchni włoskiej.

Gdzie zaparkować w Radicondoli?

Mimo tego, że Radicondoli jest niewielką miejscowością, nie zabraknie Ci tam miejsc parkingowych. Co więcej, są one bezpłatne, lecz krótkoterminowe. Do największych z nich zaliczają się: Parcheggio Radicondoli, Parcheggio “La Pineta” oraz Parcheggio Public Lot. Dodatkowo w mieście możesz także zaparkować wzdłuż drogi, jednak tylko na miejscach, które są wydzielone białymi liniami.

A lone countryside farmhouse in Radicondoli catches some golden sunset or sunrise light with a moody dark blue sky as a backdrop in Tuscany, Italy.
Samotny wiejski dom w Radicondoli łapie złote światło zachodu lub wschodu słońca na nastrojowym ciemnoniebieskim niebie jako tło w Toskanii we Włoszech, licencja: shutterstock/By StephenBridger

Kiedy jechać do Radicondoli? – klimat, pogoda i emperature w ciągu roku

Miasteczko znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, ciepłego. Oznacza to, że w lecie możesz spodziewać się tam 28 stopni Celsjusza, a także sporadycznych opadów. Sezon zimowy również jest względnie łagodny, a temperatury nie spadają poniżej 5 stopni Celsjusza. Pojawia się jednak znacznie większa ilość opadów.

TOP 3 noclegi w Radicondoli w przystępnej cenie

Baza noclegowa miasteczka również jest dobrze rozwinięta. Jeśli szukasz taniego i dobrego noclegu, to możesz zatrzymać się w:

Czytaj także:

TOP 5 najpiękniejszych miasteczek Toskanii

Rowerem przez Toskanię, gotowe trasy, atrakcje na trasach

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Toskanii

Poprzedni

Santarcangelo di Romagna – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Marzamemi – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz