San Fruttuoso – ukryty klejnot Riwierzy Liguryjskiej

Tagi , , , , ,

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odwiedzeniu idyllicznego miejsca, znajdującego się z dala od tłumów? San Fruttuoso to malownicza wioska na Riwierze Liguryjskiej, która jest prawdziwym klejnotem. Poznaj zatem najważniejsze informacje na temat tego wyjątkowego miejsca!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Odkrywanie San Fruttuoso di Camogli

Znajdziesz tu wiele fascynujących miejsc, takich jak Abbazia di San Fruttuoso, Torre Doria i słynny Chrystus z głębin. Dowiedzmy się o nich czegoś więcej.

Abbazia di San Fruttuoso

Abbazia di San Fruttuoso to prawdziwy skarb, jest ukryty między zielonymi wzgórzami a jasno niebieską zatoką. Ta średniowieczna budowla niesie ze sobą wiele historii. Opactwo jest nie tylko piękne, ale także pełne tajemnic. Najlepiej kupić bilety i zwiedzić wnętrze.

Abbey of San Fruttuoso
Opactwo San Fruttuoso, licencja: shutterstock/By

Torre Doria

To stara wieża, która stoi na wzgórzu miasta. Wieża była domem dla rodziny Doria. Obiecnie obiekt jest otwarty dla zwiedzających. Widok z gory jest bardzo piękny. Widzimy tam opactwo, plażę i morze.

Chrystus z głębin, Cristo degli Abissi

To wielki posąg Jezusa na dnie morza. Dokładniej znajduje się w zatoce. Jednak można go zobaczyć tylko pod wodą. Aby to zrobić, musisz więc zanurkować. To jest wielka atrakcja dla tych, którzy lubią podwodne przygody.

Cristo degli abissi, Abyss Christ in San Fruttuoso, Portofino, Italy
Cristo degli abissi, Chrystus Otchłani w San Fruttuoso, Portofino, Włochy, licencja: shutterstock/By

Opactwo San Fruttuoso

Jest to klasztor benedyktyński, który powstał w IX wieku przez mnichów z klasztoru w Camogli. Jest poświęcone św. Fruttuosowi, który był rzymskim żołnierzem, jakiego ścięto za swoją wiarę w Chrystusa w III wieku.

The Abbey of San Fruttuoso of Capodimonte in Camogli, in the province of Genoa, Italy. The abbey and the homonymous village are part of Portofino’s Regional Nature Park.
Opactwo San Fruttuoso w Capodimonte w Camogli, w prowincji Genua, Włochy, licencja: shutterstock/By

Opactwo zostało zbudowane na skalistym wybrzeżu Morza Liguryjskiego. Jest to mały kompleks budynków, w skład którego wchodzą kościół, klasztor i wieża obronna. Warto wiedzieć, że kościół został zbudowany w XII wieku i jest utrzymany w stylu romańskim. Znajduje się też tu fresk przedstawiający św. Fruttuoso. Natomiast powstanie klasztoru datuje się na XIII wieku. Tutaj wybrano styl gotycki. Co więcej, w klasztorze znajduje się biblioteka, która oferuje wiele cennych manuskryptów. No I na koniec wieża obronna, która została zbudowana w XIV wieku i służyła do ochrony opactwa przed atakami piratów.

Opactwo – godziny otwarcia

Opactwo San Fruttuoso jest otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do niedziel w godzinach od 9:00 do 17:00 i wstęp kosztuje 5 euro.

Podczas zwiedzania można podziwiać historyczne pomieszczenia, takie jak klasztor i kaplica, oraz eksponaty związane z historią i życiem mieszkańców opactwa. Jest również możliwość wejścia na taras widokowy, skąd można podziwiać piękne widoki na morze i okoliczne wzgórza.

Do dyspozycji masz również przewodnik audio, który pozwala na poznanie historii i ciekawostek związanych z tym miejscem.

Jak się dostać do San Fruttuoso?

Przede wszystkim możesz dotrzeć tutaj statkiem. Nie ma możliwości dojechania samochodem, ponieważ miejsce to leży w zatoce na zachód od Portofino. Jednak to nie jedyna opcja.

San Fruttuoso, Ligurian coast
San Fruttuoso, wybrzeże Ligurii, licencja: shutterstock/By

Tramwaje wodne

Tramwaje wodne są popularnym sposobem dotarcia do San Fruttuoso di Camogli. To specjalne łodzie z przeszklonym dnem, które umożliwiają podziwianie pięknych podwodnych widoków. Tramwaje są dostępne z różnych miejsc, takich jak Camogli, Portofino czy Genua.

Czytaj także: Co zobaczyć w Camogli – zwiedzanie, hotele atrakcje

Piesze szlaki

Region ten oferuje wiele możliwości dla miłośników pieszych wędrówek. Istnieją różne szlaki, które prowadzą przez piękne wzgórza i oferują niesamowite widoki na okolicę. Można spacerować po malowniczych ścieżkach, które wiodą przez park narodowy, a także dotrzeć do pobliskiej wioski Camogli.

Wycieczki z przewodnikiem

W San Fruttuoso di Camogli są dostępne wycieczki z przewodnikiem, które zapewniają doskonałe poznanie tej pięknej miejscowości. Przewodnicy opowiedzą o historii i kulturze tego miejsca. Natomiast wycieczki statkiem umożliwiają podziwianie wyjątkowego wybrzeża. Istnieją również wycieczki piesze, które prowadzą przez malownicze szlaki i zapewniają możliwość podziwiania przyrody parku narodowego. Można także skorzystać z wycieczek łączonych, które obejmują inne atrakcje w okolicy, na przykład zwiedzanie Portofino.

Postaw zatem na to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek na pięknej żwirowej plaży. Zaplanuj więc podróż tutaj już teraz!

Czytaj także: Zwiedzanie Portofino – małe miasto o wielkim uroku. Wszystko, co musisz wiedzieć

Najlepsze hotele w Ligurii i Genui

Poprzedni

Przewodnik po Cerveteri – odkryj tajemnice etruskiego miasta

San Leo – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz