Spacer po dzielnicy Brera w Mediolanie

Tagi , , , , ,

Mediolan – jedna z największych i najpopularniejszych metropolii we Włoszech. Jest to tętniąca życiem stolica Lombardii, która praktycznie nigdy nie zasypia. Jak łatwo możesz się domyślić, tak wielkie miasto podzielone jest na szereg dzielnic, które pełnią funkcję administracyjną. Jedną z najciekawszych z nich staje się Brera. Jest ona poniekąd częścią Centro Storico i znajdziesz tam wiele, interesujących zabytków. Wobec tego, w jaki sposób możesz zaplanować swój spacer po dzielnicy Brera? Sprawdźmy!

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dzielnica Brera – co musisz o niej wiedzieć?

Dzielnica Brera w Mediolanie uważana jest za jeden z najbardziej romantycznych zakamarków tego miasta. Jest to również jedno z najbardziej designerskich miejsc w całym Mediolanie. Podczas słynnego eventu, jakim jest tydzień designu, to właśnie tam spotkasz najlepszych projektantów i artystów nie tylko z Włoch, ale także i z całego świata.

Do dzielnicy Brera doprowadzi Cię nieskończenie wiele dróg, nawet ze ścisłego centrum miasta. Jak możesz zaplanować swój spacer po tej wyjątkowej dzielnicy? Otóż najlepiej będzie, jeśli w zasadzie tego nie zrobisz! Najlepiej zwiedzać Brerę bez zbędnego przygotowania i pośpiechu. Cały, artystyczny i designerski obszar Mediolanu zachwyci Cię wąskimi i barwnymi uliczkami, które są bardziej charakterystyczne dla miasteczek z południa Włoch, niż dla Mediolanu. Co ciekawe, dzielnica Brera jest wyjątkowo spokojna. Wielu turystów wskazuje na to, że to właśnie w tym miejscu można ukryć się przed hałasem i zgiełkiem, a także wiecznym pędem.

Small colourful street in the fashionable district of Brera in Milan, Lombardy, Italy
Mała kolorowa ulica w modnej dzielnicy Brera w Mediolanie, Lombardia, Włochy, licencja: shutterstock/By Alexandre Rotenberg

Przy wąskich uliczkach znajdziesz mnóstwo modnych butików, ekskluzywnych sklepów z designem, a także, w północnej części Brera czeka na Ciebie Pinatoteka di Brera, czyli włoska galeria sztuki. Mieszczą się w niej dzieła lokalnych artystów pochodzących z różnych okresów historycznych. Dodatkowo w dzielnicy Brera zlokalizowany jest także jeden z najważniejszych zabytków w Mediolanie, czyli Santa Maria del Carminez. Jest to bazylika katedralna pochodząca z XV wieku. Jak więc widzisz, dzielnica Brera to wyjątkowe miejsce na mapie wiecznie gwarnego Mediolanu. Pośpiech rzadko tutaj zagląda, a turyści mogą zanurzyć się w klimat włoskiego artyzmu i poczuć się jak prawdziwi koneserzy sztuki. Takiego spaceru po Brerze z pewnością nie będziesz mógł zapomnieć przez dłuższy czas.

Jak dojedziesz do dzielnicy Brera?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, dzielnica Brera jest jedną z części Centro Storico, czyli historycznego centrum Mediolanu. Nie będziesz miał większych problemów z tym, by tam trafić. Do Brery prowadzą praktycznie wszystkie drogi w mieście! Możesz się tam dostać, rozpoczynając swój spacer pod słynnym teatrem La Scala lub przejść przez jedną, z najmodniejszych ulic – Via Manzoni. Do Brera możesz także dostać się, zahaczając o urokliwy obszar Largo Claudio Treves. Następnie po prostu kieruj się wąskimi uliczkami, które doprowadzą Cię prosto do celu. Z pewnością zauważysz moment, w którym znajdziesz się już w granicach Brery. Ten obszar znacznie różni się od pozostałych dzielnic Mediolanu.

Cloister of Brera Palace in Milan, Italy
Klasztor Pałacu Brera w Mediolanie, Włochy, licencja: shutterstock/By Millionstock

Czy warto odwiedzić dzielnicę Brera w Mediolanie?

Zastanawiasz się, czy warto odwiedzić tę słynną dzielnicę w Mediolanie? Otóż nie powinieneś mieć co do tego większych wątpliwości. Ten miejski obszar znacznie różni się od całej specyfiki miasta. Ulice Brery zachwycają swoją ekskluzywnością, a także bijącym od nich artyzmem. To właśnie tam możesz zrobić zakupy w najmodniejszych butikach i to tam możesz być świadkiem organizowanego Tygodnia Designu. Co więcej, Brera mimo wszystko pozostaje dość spokojna i skutecznie izoluje się od zgiełku, jaki jest charakterystyczny dla pozostałych dzielnic Mediolanu. Taki spacer, krętymi uliczkami, może być więc dla Ciebie sposobem na odpoczynek i zwiedzanie, a jednocześnie pomoże Ci się wyciszyć. Z pewnością nie będziesz tego żałował!

Czytaj także:

Galeria Wiktora Emanuela II w Mediolanie – spacer i zwiedzanie

Cmentarz Monumentalny (Cimitero Monumentale) w Mediolanie – co musisz o nim wiedzieć?

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Galeria Wiktora Emanuela II w Mediolanie – spacer i zwiedzanie

Nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti – atrakcja Mediolanu

Następny

Dodaj komentarz