Sperlonga: 10 najpiękniejszych plaż

, Tagi , , ,

Sperlonga jest niewielką, ale piękną miejscowością położoną nad Morzem Tyrreńskim. Charakterystyczny urok wynika przede wszystkim z połączenia średniowiecznego klimatu z malowniczym wzniesieniem ułożonym nad błękitem morskiej wody. Całość jest dopełniona poprzez białe domy strojone przez kolorowe murale. Całość brzmi jak wyjęta z bajki i będąc w tej włoskiej mieścinie, można odnieść wrażenie, że rzeczywiście tak jest. Sperlonga to piękne miejsce, które doskonale reprezentuje śródziemnomorski klimat połączony z urokami średniowiecza. W ramach tego artykułu opisane zostaną najpiękniejsze plaże tej miejscowości. Zostanie przedstawionych 10 najciekawszych propozycji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Spiaggia di Levante

Spiaggia di Levante to piękna piaszczysta plaża, która została doceniona przez turystów z całej Europy. Charakterystyczna jest stosunkowo duża ilość przestrzeni. Dodatkowo jest to miejsce codziennie sprzątane, w którym dochodzi również do regularnego wyrównywania piasku. Zawsze możemy więc być pewni utrzymania porządku i w takiej atmosferze cieszyć się urokami Morza Tyrreńskiego. Zaletą jest również duża ilość dostępnych leżaków. Sperlonga ma wiele do zaoferowania, ale ta plaża należy do obowiązkowych punktów wycieczki. Sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dostęp do przebieralni i toalet jest dodatkowym atutem. Bezpośrednio przy plaży znajdują się apartamenty Stella Mare, które oferują w korzystnej cenie wysoki poziom komfortu.

Sperlonga – malownicza Spiaggia di Bazzano

Spiaggia di Bazzano jest chyba jeszcze bardziej malownicza niż poprzednia opcja. Charakterystyczny jest w tym przypadku widok na wzniesienie. Plaża zapewnia dobrą perspektywę na to miejsce i tym samym pozwala na wykonanie niezapomnianych fotografii. Charakterystyczną cechą jest w tym przypadku krystaliczna woda. Są to widoki rodem z filmów, których akcja rozgrywa się właśnie na plaży (automatycznie pojawia się skojarzenie z „Błękitną laguną”). Resort Luna Rosa to ekskluzywny hotel w niewielkiej odległości od tej bajecznej plaży i warto zainteresować się jego ofertą.

Spiaggia del Lago Lungo

Laga Lungo to niewielkie jezioro w zachodniej części Sperlongi. Na szczególną uwagę zasługuje pobliska plaża, która jest zlokalizowana pomiędzy tym zbiornikiem wodnym a Morzem Tyrreńskim. Osoby, które myślały, że Sperlonga już ich nie zaskoczy, powinni przyznać się do błędu. W tym miejscu możemy podziwiać błękit wód z punktu widzenia piaszczystej plaży. W pobliżu znajduje się świetna restauracja Lago Lungo Da Michele. Miejsce wyróżnia się również ciekawą ofertą noclegową z Bellissima Villa na czele. Nieco dalej znajdują się może nieco mniej interesujące miejsca noclegowe w postaci Casa Noemi oraz La Casa delle Bambole Vicino.

Spiaggia della Villa di Tiberio

Spośród pozostałych propozycji plażę tę należy wyróżnić ze względu na obecność urokliwej jaskini. Ponadto na uwagę zasługują skały, które malowniczo wyglądają na zdjęciach. Plaże kojarzą nam się przede wszystkim z piaskiem, słońcem i relaksem. Di Tiberio ma jednak więcej do zaoferowania. Mowa tutaj przede wszystkim o pobliskim muzeum oraz właśnie tej jaskini, która jest pewnego rodzaju symbolem tego miejsca. Z pewnością to kolejny obiekt, który należy dodać do listy miejsc, które trzeba zobaczyć, będąc w tej włoskiej miejscowości.

Spiaggia di Ponente

Ponente nie oznacza po włosku „ponętny”, a „zachodni”, co nie zmienia faktu, że przymiotnik dobrze określałby to, z czym mamy do czynienia. Spiaggia di Ponente nie jest może zbyt szeroka, ale pozwala na podziwianie pięknej panoramy i jest świetnym miejscem do obserwacji z niej zachodu słońca. W dodatku niewielką szerokość plaża nadrabia tym, że jest długa. Zadbano również o obiekty rekreacyjne, które pozwolą przyjemnie zająć czas naszym dzieciom. Spiaggia di Ponente posiada więc wszystko to, co powinna mieć wartościowa plaża, do której będzie się chciało wracać. W niedalekiej odległości od niej znajduje się wiele ofert noclegowych. Wyróżnić można choćby Casa Colombo, Grazia Hotel czy Grand Hotel la Playa. Druga opcja oferuje najniższe ceny, a pierwsza wydaje się reprezentować najwyższy komfort. To właśnie Casa Colombo należy rozważyć w pierwszej kolejności, jako najbardziej luksusową z możliwości.

Sperlonga – Spiaggia di Capratica

Tak naprawdę Spiaggia di Capratica nie różni się znacząco od większości poprzednich propozycji, ale w tak zacnym gronie należy to traktować jako komplement. Kolejna w tym zestawieniu piaszczysta plaża, która znajduje się zaledwie 2 km od Rio Claro, a więc również miejscowości, którą warto odwiedzić w związku z jej włoskim charakterem. Oznacza to, że znajduje się w zachodniej części Sperlongi. Zazwyczaj panuje na niej nieco spokojniejszy charakter, niż w przypadku poprzednich wariantów. Pozwala to więc na może nieco mniej wakacyjny, ale bardziej relaksujący klimat. W tym miejscu możemy również mieć wrażenie posiadania nieco większej niezależności, niż w przypadku poprzednich wariantów. Podczas dokonywania codziennych wyborów plaży, warto również wziąć pod uwagę, że Sperlonga ma do zaoferowania spiaggia di Capratica.

Spiaggia della Sorgente

Można potraktować ją jako część plaży di Ponente. Charakterystyczne oddzielenie sprawia jednak, że jest traktowana jako wydzielone miejsce ukryte pod inną nazwą. Ważnym elementem jest w tym przypadku skała, z której wypływa woda. Właśnie ona jest często wykorzystywana przez plażowiczów. Zaletą są również niewielkie, ale urokliwe schodki, które znajdują się nad niewielkim zagłębieniem, które świetnie nadaje się do kąpieli. Można więc powiedzieć, że jest to plaża na plaży. Nie można jednak nie postawić na niej stopy, jeśli tylko jest się już na Spiaggia di Ponente. Z tego powodu zasługuje na osobny akapit i osobne miejsce na liście miejsc, które trzeba zwiedzić.

Spiaggia delle Bambole

Piękna plaża, która wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem. Imponujące klify, które reprezentują typowo śródziemnomorski charakter, które odbijają się w błękicie pobliskiej wody to widok, który zostanie z nami do końca życia. Paradoksalnie miejsce zazwyczaj nie jest mocno oblegane i bez problemu znajdziemy w nim chwilę dla siebie. Nie będzie to jednak miało miejsca o każdej godzinie, ponieważ plaża jest stosunkowo niewielka. Sperlonga posiada kilka twarzy i na wschodzie miejscowość jest godnie reprezentowana właśnie przez Spiaggia delle Bambole. Chcąc mieszkać w pobliżu tej plaży, warto rozważyć dwie korzystne opcje. Pierwszą jest Resort Luna Rossa (na zachód od plaży), a drugą Bungalow Minonthebeach. Troszkę dalej jest ciekawa i budżetowa wersja w postaci Rifa b&b.

Spiaggia di Sant’Agostino

Spiaggia di Sant’Agostino znajduje się jeszcze bardziej na wschód od delle Bambole. Tak naprawdę jest położona zaledwie kilka metrów dalej, niż poprzednia propozycja. Reprezentuje również te same zalety, co poprzednia opcja. Piaszczysta plaża, która jednak posiada widok na charakterystyczne wzniesienia. Jednocześnie jest to miejsce, w którym świetnie dostosowano ofertę do potrzeb turysty. Bez problemu znajdziemy leżaki czy parasole, a nie będzie również problemu ze znalezieniem dobrej restauracji lub miejsca do kempingu. Nie będzie również problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Spiaggia di Sant’Agostino posiada więc wszystko, co powinna mieć plaża, na której wygodnie spędzimy czas i to niezależnie od tego, czy podróżujemy z dziećmi, czy nie. Oprócz wcześniej wymienionych propozycji noclegowych, można dodać również da Benadetto, czyli kolejną opcję o korzystnych proporcjach pomiędzy ceną a jakością.

Plaże w Sperlonga – Spiaggia dell’Arenauta

Ostatnia propozycja, ale to wcale nie oznacza, że najgorsza w tym zestawieniu. Również posiada element charakterystyczny, którym są schody, które pozwalają na zejście do morza. To oczywiście oznacza również wzniesienie, z którego możemy podziwiać piękno wody. Zazwyczaj nie jest przesadnie oblegana przez turystów i tym samym daje poczucie większej swobody niż niektóre inne warianty. Jednocześnie w pobliżu znajdują się różnorodne noclegi. Wersje budżetowe reprezentowane są przez Verdemare Cottage oraz Villa Maria Gaeta. Bardziej ekskluzywnym wariantem o imponującym wyglądzie, jest Grand Hotel Le Rocce i to właśnie ten obiekt polecany jest najbardziej.

Najlepsze hotele w Lacjum i Rzymie

Poprzedni

Weekend w Wenecji – jak zaplanować?

Marina Di Zambrone, dlaczego warto tam jechać?

Następny

Dodaj komentarz