Szpitale w Wenecji – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , , ,

Spokój Wenecji sprawia, że jest ona tak urzekająca, a miliony turystów przybywają tam każdego roku, aby zejść z kanałów, podziwiać widoki i rozkoszować się jej kulturą. Ale co, jeśli nagle potrzebujesz pomocy medycznej podczas wakacji? Nie martw się! Dołożyliśmy wszelkich starań w tym artykule, abyś dokładnie wiedział/a, gdzie się zwrócić o pomoc, jeśli chodzi o szpitale w Wenecji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lista szpitali w Wenecji

Ospedale SS. Giovanni e Paolo

Ospedale SS. Giovanni e Paolo, bardziej znany jako Ospedale Civile, jest symbolem medycyny weneckiej. Znajduje się pod adresem Castello 6777, 30122 Venezia VE, Włochy, w pobliżu słynnej Bazyliki św. Giovanni e Paolo w historycznej dzielnicy Castello, trudno przegapić ten szpital.

Służbę zdrowia regionu Veneto trudno zignorować, a jeden z jej szpitali nawigacyjnych prowadzi szarżę. Ta placówka nie garbi się, jeśli chodzi o obsługę potrzeb medycznych; szczycący się pod jednym dachem przychodniami, przychodniami, poradniami specjalistycznymi i ośrodkami diagnostycznymi. Ponadto ich personel jest najwyższej klasy – doświadczeni lekarze, pielęgniarki i technicy są przygotowani do niesienia pomocy i pomocy. Aby jeszcze bardziej osłodzić umowę, mają również do dyspozycji nowoczesne technologie w celu świadczenia najwyższej jakości usług zdrowotnych.

Ospedale dell’Angelo

„Szpital Anioła”, jak się go powszechnie nazywa, to najnowocześniejsze centrum medyczne, które znajduje się niedaleko Wenecji w Mestre. Znana jako Ospedale dell’Angelo, jej adres to Via Paccagnella 11, 30174 Mestre, Venezia VE, Włochy.

Ospedale dell’Angelo to ultranowoczesny szpital w Veneto, znajdujący się w rozległej sieci opieki zdrowotnej. Lista usług jest obszerna – pacjenci mają dostęp do wszystkiego, od całodobowej opieki po specjalistyczne kliniki i warsztaty diagnostyczne. Co więcej, ta placówka przoduje pod względem postępu medycznego i badań – nadzorowane przez zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, szpitale na całym świecie są gotowe stawić czoła każdemu kryzysowi medycznemu. Zarówno wczasowicze, jak i mieszkańcy mogą pocieszyć się wiedząc, że te miejsca są w pełni zaopatrzone w środki niezbędne do zapewnienia doskonałej opieki.

Jak uzyskać pomoc medyczną w Wenecji?

Będąc w Wenecji, musisz być na bieżąco informowany o tym, jak szybko uzyskać pomoc medyczną! W razie problemów — takich jak skaleczenie lub nagła choroba — należy od razu zadzwonić pod włoski numer alarmowy 118. Jest zawsze otwarty, 24/7.

Nie ma zagrożenia życia, ale potrzebujesz pomocy medycznej? Zasięgnij porady u lokalnego lekarza pierwszego kontaktu lub apteki. W Wenecji jest wiele aptek z wykwalifikowanym personelem, który może zapewnić lekarstwa na drobne dolegliwości. Niektórzy mają nawet dostępne porady i mogą pomóc wskazać idealnego specjalistę lub ośrodek zdrowia. Wenecja jest pełna prywatnych klinik i gabinetów lekarskich, które oferują różnorodne zabiegi. Niektóre dają nawet możliwość uzyskania pomocy bez wcześniejszego umawiania się na wizytę – usługi na żądanie, że tak powiem.

Komunikacja w szpitalach

Dobra komunikacja jest niezbędna, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Ale nie martw się, jeśli nie znasz włoskiego – wielu pracowników medycznych w Wenecji mówi po angielsku, więc nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem, co się dzieje i jak najlepiej o siebie zadbać.

Ale jeśli są nieporozumienia między tobą a personelem szpitala, nie przejmuj się. Poszukaj tłumacza jako pośrednika. Z przyjemnością usłyszysz, że wiele placówek medycznych ma pod ręką tłumaczy właśnie w tym celu. Ponadto niektóre miejsca oferują nawet usługi tłumaczeniowe bezpośrednio w budynku – co może być szczególnie przydatne, jeśli ani angielski, ani włoski nie są Twoim językiem.

Twoje dobre samopoczucie powinno być zawsze priorytetem numer jeden. W przypadku, gdy potrzebujesz pomocy, nigdy nie powstrzymuj się przed wezwaniem pomocy. Absolutnie fundamentalne jest upewnienie się, że rozumiesz wszystko, co mówią ci pracownicy służby zdrowia.

Sprawdź również wpis o szpitalach w Rzymie oraz o szpitalach we Florencji!

Najlepsze hotele w Wenecji

Poprzedni

Plaże w Toskanii – gdzie odpocząć nad morzem?

Nowoczesne Muzeum Leonardo Da Vinci Experience w Rzymie

Następny

Dodaj komentarz