Pogoda i temperatura w Trieście w ciągu roku

Tagi , , ,

Każdy z wytęsknieniem czeka na nadejście lata, a wraz z nim ciepłej, słonecznej pogody. Zwykle planujemy urlopy na najcieplejsze miesiące, a więc czerwiec, lipiec i sierpień. Niestety, nie wszyscy mamy możliwość, by właśnie w tym okresie udać się na zasłużony wypoczynek. Nie bez powodu urlopy w sezonie jesienno-zimowym, nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Jeśli jednak należysz do tego grona, który latem nie może pozwolić sobie na odpoczynek, powinieneś zapoznać się z tym, jak przedstawia się pogoda i temperatura wody w miejscu, do którego chcesz się udać. Dziś skupimy się na Trieście, który od wielu lat jest turystyczną mekką. Jak przedstawia się pogoda w Trieście w poszczególnych miesiącach?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Triest – pogoda w miesiącach zimowych

Triest jest miastem w słonecznej Italii. Pewnie wielu z Was myśli, że słońce i ciepła woda dopisują tam przez cały rok. Jednak można się w tym momencie lekko rozczarować, gdyż niestety w Trieście nie zawsze panuje upalne lato. Mimo iż zima nie jest tam tak sroga jak u nas, wybierając się do Triestu w styczniu, nie uświadczymy ciepłej wody, ani tym bardziej żaru lejącego się z nieba. Jeśli więc Wasz urlop wypada w styczniu, warto rozważyć inne miejsca, jeśli macie zamiar powygrzewać się na plaży. W styczniu, w Trieście zwykle temperatura za dnia osiąga 6 stopni Celsjusza, zaś nocą spada do 1 lub 0 stopni Celsjusza. Temperatura wody w tym miesiącu nie wzrośnie ponad 7 stopni Celsjusza, więc gorące, morskie kąpiele raczej nie wchodzą w grę.

Podobnie sytuacja przedstawia się lutym, gdzie za dnia możemy liczyć na 7 do 9 stopni Celsjusza, zaś nocą na 2 stopnie Celsjusza. Temperatura wody może maksymalnie osiągnąć jedynie 2-3 stopnie Celsjusza. Zwróćmy jeszcze uwagę na grudzień, który również nie należy do najcieplejszych miesięcy we Włoszech. Triest w grudniu może zaoferować wodę o temperaturze 3 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia możesz liczyć na 8-9 stopni Celsjusza. Jak widać, trzy wymienione miesiące nie są zbyt zachęcające, jeśli chcesz wybrać się na wymarzone, włoskie wakacje. Jak przedstawia się temperatura w pozostałych miesiącach?

Pogoda w Trieście od marca do listopada

Bezapelacyjnie, jeśli marzysz słonecznych wakacjach w Trieście, masz do wyboru co najmniej kilka pozostałych miesięcy. Poza zimowym okresem, w Trieście pogoda dopisuje, a urlop na pewno zaliczysz do udanych. Jak przedstawia się więc temperatura powietrza i wody? Zacznijmy od:

  • marzec – temperatura w Trieście w miesiącu marcu znacząco szybuje w górę. Możemy spodziewać się nawet 12-13 stopni Celsjusza, a także dni bez deszczu i silnego wiatru. Nocą temperatura nieco spadnie do około 6 stopni Celsjusza. Wyjątkowo odważni turyści mogą spróbować pierwszych kąpieli w morskich wodach, gdyż temperatura wody będzie wynosiła około 14 stopni Celsjusza.
  • kwiecień – w tym miesiącu temperatura znowu poszybuje w górę. Za dnia możecie cieszyć się słoneczną pogodą i na termometrze zauważycie około 16 stopni Celsjusza. W kwietniu w Trieście mogą zaskoczyć was nieco częstsze opady deszczu, a nocą temperatura będzie wynosiła około 8 stopni Celsjusza. Woda w morzu będzie zachęcała was 17 stopniami Celsjusza.
  • maj w tym okresie najlepiej wybrać się do Triestu. Temperatura w dzień, jak i w nocy będzie wynosiła odpowiednio 20 i 12 stopni Celsjusza, a woda osiągnie temperaturę 22 stopni Celsjusza.
  • czerwiec – to równie gorący miesiąc. W dzień temperatura oscyluje w granicach 24 stopni Celsjusza, a nocą w okolicy 15 stopni Celsjusza. Jeśli marzycie o kąpieli w morzu, zachęci was do tego woda o temperaturze 26 stopni Celsjusza.
  • lipiec – można powiedzieć, że lato w pełni zawitało do Triestu. 26 stopni Celsjusza w dzień i 17 stopni Celsjusza nocą. Woda zaś osiąga nawet 28 stopni Celsjusza.
  • sierpień – to kolejny upalny miesiąc. Woda będzie niesamowicie ciepła – 29 stopni Celsjusza, a temperatura w dzień osiągnie nawet 30 stopni. Nocą zaś możecie spodziewać się około 20 stopni Celsjusza.
  • wrzesień – to moment, w którym do Triestu napływa nieznaczne ochłodzenie. Dzień powita was temperaturą 22 stopni Celsjusza, a noc 14 stopniami Celsjusza. Woda nadal będzie zachęcała do kąpieli, temperaturą 26 stopni Celsjusza.
  • październik – następuje spadek temperatur w dzień do 17 stopni, a nocą do 10 stopni Celsjusza, ochładza się również woda i będzie miała ona około 19 stopni Celsjusza.
  • listopad – niestety temperatury w dzień będą oscylowały w granicach 12-13 stopni Celsjusza, a temperatura wody spadnie do około 15 stopni Celsjusza.

Który miesiąc Wam odpowiada najbardziej? Jeżeli wolicie cieplejsze klimaty, wybierzcie się na południe Włoch, np. do Kalabrii:

Wycieczki po triest

Poprzedni

Arbatax, co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Jezioro Como z dziećmi – atrakcje

Następny

Dodaj komentarz