Trydent – pogoda i temperatura w ciągu roku

Tagi , , ,

Trydent leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Spore opady deszczu, a także znaczne różnice temperatur wyznaczające kolejne pory roku, to cechy charakteryzujące ten obszar. Duży wpływ na warunki atmosferyczne rejonu Górnej Adygi ma także bliskie sąsiedztwo Alp Wschodnich oraz Dolomitów. Jak kształtuje się pogoda w poszczególnych miesiącach i kiedy jest najlepszy czas, by odwiedzić słynne Trento? Odpowiedź w tekście poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Trydentwiosna w północnych Włoszech 

Ostatnie zimowe tygodnie i miesiące poprzedzające lato odznaczają się dość niskimi temperaturami, małą ilością słonecznych godzin oraz niewielką sumą opadów.

Marzec

Średnie dzienne temperatury w okolicach 5 stopni Celsjusza, a także ujemne wartości nocą sprawiają, że nie jest to najlepszy czas na odwiedzenie północnych Włoch. Pojawiające się naprzemiennie opady śniegu i deszczu zwiększają odczuwanie zimna. 

Kwiecień

Wraz z rozpoczęciem astronomicznej wiosny warunki atmosferyczne ulegają poprawie. Ilość godzin słonecznych wzrasta do blisko 8, dzienne temperatury podnoszą się o kilka kresek i można liczyć na nawet 12 stopni ciepła. Nocą wciąż jest chłodno, wartości na termometrach są dodatnie, jednak bliskie zeru. Ilość opadów oraz częstotliwość ich występowania stopniowo rośnie. Deszcz pada średnio przez 10 dni w miesiącu.

Maj

Majówka spędzona w Trydencie może być udanym urlopem, pod warunkiem odpowiedniego wcześniejszego przygotowania – przede wszystkim zaopatrzenia się w odzież przeciwdeszczową. Dość ciepłe dni charakteryzują się średnimi temperaturami w okolicy 15 stopni, nierzadko osiągającymi nawet 19 kreskę na słupku rtęci. Niestety przelotne wiosenne opady pojawiają się prawie codziennie.

Trydentletnie wakacje

Planując wyjazd na urlop do północnych Włoch, można liczyć na dużo ciepłych, słonecznych momentów. 

Czerwiec

Średnie temperatury wynoszą powyżej 20 stopni w dzień, jednak w ostatnich latach pojawiały się odczyty nawet w okolicy 30 kreski. Ilość i częstotliwość opadów wzrasta w stosunku do poprzedniego miesiąca. Normą są przelotne deszcze i burze.

Lipiec

Mniejsza ilość opadów niż w poprzednich miesiącach to z pewnością korzystna wiadomość dla urlopowiczów. Warto jednak pamiętać, że nocne ochłodzenia oraz przelotne deszcze są cechą charakterystyczną regionu. Temperatury zazwyczaj nie spadają poniżej 20 stopni, a często wynoszą o kilka kresek więcej.

Sierpień

Kolejny miesiąc jest bardzo zbliżony do lipca. Temperatury i opady utrzymują się na podobnym poziomie. Wakacje w Trento z pewnością będą ciepłe, jednak dość mokre. Deszcze nie powinny być na tyle uciążliwe, by zepsuć urlop, a przy tym mogą stanowić przyjemną ochłodę podczas upalnych dni.

Trydentjesienne zwiedzanie

Entuzjaści posezonowych wyjazdów z powodzeniem mogą zaplanować udany odpoczynek w Trydencie. Mniejsza niż w poprzednich miesiącach suma opadów oraz wciąż przyjemne temperatury sprawiają, że początek jesieni to najlepszy okres na wyjazd do Północnej Adygi.

Wrzesień

To zdecydowanie najkorzystniejszy czas, by zwiedzić Trento. Średnie temperatury utrzymują się powyżej 17 stopni Celsjusza, nierzadko osiągając poziom 24 kreski słupka rtęci. Mniejsza ilość opadów pojawiających się zazwyczaj przez około 8 dni w miesiącu pozwala korzystać z uroków miasta.

Październik

Znaczne ochłodzenie, a przy tym opady wciąż utrzymujące się na niższym, w stosunku do wiosennych i letnich tygodni poziomie sprawiają, że jesienny urlop również może być udany. Średnie temperatury oscylują w okolicy 10 stopni powyżej zera. Częstym zjawiskiem są mgły.

Listopad

Nie poleca się wczasów w Trydencie podczas tego okresu. Dni stają się coraz chłodniejsze, a opady bardziej obfite. Średnie temperatury dzienne wynoszą około 5 stopni Celsjusza. Nocą mogą pojawiać się przymrozki.

Krótkie podsumowanie

  • Miesiące wakacyjne są najbardziej upalne, a przy tym dość deszczowe. Temperatury w czerwcu, lipcu i sierpniu nierzadko wynoszą ponad 27 stopni Celsjusza.
  • Najlepszy czas by odwiedzić Trydent to wrzesień. Opady są niewielkie, a temperatury przyjemne.
  • Nie poleca się wyjazdu w ten rejon wczesną wiosną i późną jesienią. Niskie temperatury oraz opady deszczu nie sprzyjają zwiedzaniu.

Wycieczki po trydent

Poprzedni

Numana – atrakcje, co zobaczyć, jak dojechać, hotele, plaże

Wakacje w Portonovo – atrakcje, jak dojechać, hotele, domki wakacyjne, plaże

Następny

Dodaj komentarz