Ubezpieczenie turystyczne do Włoch – ile kosztuje i jakie wybrać?

Tagi , , , , ,

Włochy to niezwykle kuszący kierunek na wakacje bez względu na porę roku. Wspaniałe góry zachwycają ośnieżonymi stokami, natomiast południe przyciąga pięknymi widokami na morze i doskonałą pizzą. Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś wykupić stosowne ubezpieczenie turystyczne. Jest ono niezbędne, nie tylko gdy wybierasz się na narty. Przyda Ci się także w innych okolicznościach. Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie podróżne do Włoch – czy warto?

Włochy należą do Unii Europejskiej. Oznacza to, że każdy Polak, który ma wyrobioną kartę EKUZ, może skorzystać na terenie Italii z darmowej pomocy medycznej. Zwalnia to z obowiązku płacenia za otrzymaną podstawową opiekę zdrowotną niezbędną do zachowania życia. Jednak nie pokrywa kosztów poniesionych np. na skutek:

  • leczenia złamanej kończyny,
  • konieczności pobytu w szpitalu po urazie,
  • kwarantanny po zachorowaniu na COVID-19.

Wtedy wsparcie zapewnić może wyłącznie prywatna polisa podróżna wykupiona indywidualnie w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jest to oferta skierowana do podróżujących, którzy chcą bezpiecznie zwiedzać zagraniczne kraje i cieszyć się spokojnymi wakacjami – bez martwienia się o wydatki związane z leczeniem, ratownictwem czy transportem do Polski.

Polisa turystyczna do Włoch – jaką wybrać?

Ubezpieczenie podróżne powinno zapewniać poczucie bezpieczeństwa podczas całej podróży. Dlatego należy wybrać taką ofertę, która:

  • ma szeroki zakres ochrony – zdecyduj się na polisę, która zapewni Ci wsparcie podczas wielu różnych sytuacji. W ten sposób unikniesz konieczności płacenia za udzieloną pomoc;
  • ma wysoką sumę ubezpieczenia – nie będzie ryzyka, że rekompensata nie pokryje wszystkich kosztów.

Jeśli kupujesz polisę podróżną na ostatnią chwilę, zdecyduj się na ubezpieczenie z krótkim okresem karencji. Najlepiej, jeśli ochrona wynikająca z umowy zacznie obowiązywać od razu. W ten sposób uzyskasz prawo do ubiegania się o odszkodowanie za wszystkie zdarzenia już w momencie podpisania umowy. Pozwoli Ci to uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów za udzieloną pomoc.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Włochy słyną z niesamowicie dobrych win. Jednak po spożyciu alkoholu ochrona wynikająca ze standardowego ubezpieczenia podróżnego przestaje obowiązywać. Dlatego warto wcześniej wykupić dodatkowe rozszerzenia umowy, np. klauzulę alkoholową. W ramach tej opcji otrzymasz odszkodowanie na pokrycie kosztów leczenia, nawet jeśli będziesz potrzebować pomocy medycznej, będąc „pod wpływem”. Więcej szczegółowych informacji na temat ubezpieczenia podróżnego do Włoch znajdziesz w artykule: https://rankomat.pl/kraje/wlochy.

Polisa turystyczna do Włoch – jaki koszt?

Zastanawiasz się, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie podróżne do Włoch? Nie ma cennika. Składka jest wyceniana indywidualnie, a jej koszt może się zmieniać w zależności od zakresu ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia, jak i okresu trwania umowy.

Na szczęście teraz możesz obliczyć to, ile będzie kosztować najlepsze ubezpieczenie turystyczne przez internet. W tym celu skorzystaj z porównywarki polis np. takiej jak rankomat.pl. Wejdź na jej stronę, a następnie wybierz wśród kafelków interesującą Cię ofertę.

Kolejny krok to uzupełnienie formularza – na podstawie informacji, które w nim podasz, system wyselekcjonuje listę ofert dla Ciebie. Tobie pozostanie porównać ich warunki, wybrać najkorzystniejszą polisę i zawrzeć umowę.

Ubezpieczenie turystyczne do Włoch to gwarancja bezpiecznych i udanych wakacji. Znajdź polisę dla siebie już dziś i zapewnij sobie urlop bez stresu!

Poprzedni

Herkulanum – zwiedzanie, bilety, dojazd z Neapolu

Wycieczka kamperem do Włoch- jak ją zaplanować?

Następny

Dodaj komentarz