Vicopisano – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Vicopisano to malownicza, toskańska miejscowość, która z roku na rok zyskuje sobie coraz to większą popularność wśród turystów. Jest ona zlokalizowana tylko kilka kilometrów od Pizy i zachwyca każdego, kto zdecyduje się ją odwiedzić. Poznajmy ją więc bliżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zobaczyć w Vicopisano? – muzea, atrakcje, zabytki

Vicopisano często traktowane jest po prostu jako przedmieścia Pizy. Wszystko, dlatego że na co dzień zamieszkuje tu niespełna 8 tysięcy osób. Jednak miasto to skrywa w sobie wiele zabytków i tajemnic oraz pięknych miejsc, które po prostu musisz zobaczyć. Do najważniejszych atrakcji w mieście zaliczają się:

  • Rocca di Vicopisano – to zabytkowa twierdza obronna, która dawniej zabezpieczała niewielkie Vicopisano przed atakami;
  • Rocca della Verruca – to średniowieczny zamek, w którym obecnie znajduje się niewielkie muzeum miejskie. Zamek ten znajduje się jedynie kilka minut jazdy od centrum;
  • Monte Pisano – jeśli jesteś miłośnikiem trekkingu, to spróbuj zdobyć malowniczy szczyt Monte Pisano. Zaskoczy Cię on wyjątkowo malowniczymi widokami.
Panoramic view of Vicopisano, Italy, on a rainy and foggy winter day
Panoramiczny widok na Vicopisano we Włoszech, w deszczowy i mglisty zimowy dzień, licencja: shutterstock/By marco+taliani

Nie zapomnij wybrać się na spacer po historycznym centrum. To właśnie tam skupione są zabytkowe kościoły, a także baza gastronomiczna miasta.

Gdzie zaparkować w mieście?

Możliwości parkingowych w Vicopisano jest wiele. Największym parkingiem jest Parcheggio Centrale, znajduje się on w ścisłym centrum miasteczka. Pamiętaj, że na parkingach krótkoterminowych możesz pozostawić auto na maksymalnie 2 godziny. Co więcej, parkingi w Vicopisano są w większości bezpłatne.

Czytaj także: Filmy z Toskanią w tle – kino włoskie w klimacie Tuscany

Kiedy jechać do Vicopisano? – klimat, pogoda i temperatura w ciągu roku

Vicopisano jest miasteczkiem, które znajduje się w strefie klimatu ciepłego, umiarkowanego. Lata są tam dość suche, z dużą ilością słońca, natomiast zimy cechują się dużą ilością opadów. W sezonie letnim temperatury sięgają tam nawet 27 stopni Celsjusza. Z kolei w miesiącach zimowych, rzadko kiedy spadają poniżej 5 stopni Celsjusza. Zdecyduj więc, na czym Ci zależy i wybierz dla siebie odpowiednią porę.

The beautiful Rocca di Vicopisano, Italy, with the white and red flag of Pisa, surrounded by nature painted in autumn colors
Piękne Rocca di Vicopisano we Włoszech, z biało-czerwoną flagą Pizy, otoczone naturą pomalowaną w jesienne kolory, licencja: shutterstock/By marco+taliani

Gdzie zjeść w Vicopisano? – lista rekomendowanych restauracji

Baza gastronomiczna w miasteczku jest wyjątkowo dobrze rozwinięta. Do najlepszych i najczęściej rekomendowanych restauracji zaliczają się:

  • Baccarossa Vicopisano – jest to jedna z bardziej ekskluzywnych restauracji, która specjalizuje się w kuchni włoskiej;
  • Aurora Taverna Toscana Osteria – to również prestiżowa restauracja w Vicopisano, która specjalizuje się w kuchni toskańskiej;
  • La Taverna Di Virgilio – Ex Divina Commedia del Gusto – kolejna restauracja, w której możesz spróbować lokalnych specjałów.

DOdatkowo znajdziesz także bary z przekąskami i kolorowymi drinkami.

Czytaj także: Jakie są najpopularniejsze wina z Toskanii?

TOP 3 noclegi w Vicopisano w przystępnej cenie

Jeśli szukasz dobrego i taniego noclegu w Vicopisano, to możesz zatrzymać się w:

  • Bed and Breakfast Alvino – w tym hotelu zatrzymasz się za około 360 złotych za noc. Znajduje się on 2 kilometry od centrum;
  • Villa Maria – to hotel z basenem, w którym możesz nocować za około 550 złotych za jedną noc;
  • B&B Arivellini – to niewielki pensjonat, który znajduje się 50 metrów od ścisłego centrum. Możesz w nim nocować za około 490 złotych za noc dla jednej osoby.

Pamiętaj także, że znajdziesz różne tu opcje zakwaterowania – zarówno hotele, jak i pensjonaty. Będziesz więc mógł z łatwością dopasować miejsce noclegowe idealnie do swoich potrzeb i możliwości budżetowych.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Toskanii

Poprzedni

Cutigliano – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Collodi – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz