Vigevano – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Tagi , , , , , ,

Vigevano to miasteczko i gmina w północnej części Włoch, a dokładniej w regionie Lombardia. Miasto to nie należy do najmniejszych, jednak wielu turystów praktycznie nie zdaje sobie sprawy z jego istnienia. Vigevano jest często zwiedzane lub mijane w pośpiechu przez tych, którzy spieszą się do Mediolanu. Jednak miasteczko to ma wiele do zaoferowania. Jeśli więc wybierasz się do Vigevano na krótki urlop lub wakacje, to sprawdź, co koniecznie musisz tam zwiedzić i jakie atrakcje na Ciebie czekają!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co zwiedzić w Vigevano? – muzea, atrakcje, zabytki

Vigevano, choć niedoceniane przez turystów, jest jednym z większych ośrodków przemysłu obuwniczego w regionie Lombardii. Dodatkowo świetnie funkcjonuje tam także przemysł chemiczny, włókienniczy, papierzany czy skórzany. Można więc powiedzieć, że Vigevano spełnia funkcję prawdziwego zagłębia przemysłowego „na zapleczu” Mediolanu. Co więcej, znajdziesz tu niezliczoną ilość zabytków, muzeów czy obiektów sakralnych, na które powinieneś zwrócić uwagę. Zatem co koniecznie musisz zobaczyć w Vigevano? Oto top atrakcji.

1. Piazza Ducale

Piazza Ducale to nic innego jak zabytkowy plac miejski, zlokalizowany w samym sercu Vigevano. Jest on uznany za obiekt historyczny, głównie z uwagi na otaczające go zabytkowe zabudowania. Po zmroku to właśnie przy Piazza Ducale toczy się nocne życie mieszkańców.

Ducale square, Vigevano; view of renaissance monumental central square, shot in summer bright light
Plac Ducale, Vigevano; widok na renesansowy monumentalny plac centralny, uchwycony w letnim jasnym świetle, licencjat: shutterstock/By AlexandreRotenberg

2. Visconti

Visconti to nic innego jak zamek, który zostały wybudowany specjalnie dla królowej Bony Sforzy. Obecnie w zamku znajduje się muzeum. Możesz wejść do środka i zwiedzić praktycznie każdą z sal, włącznie z podziemnymi więzieniami. Pamiętaj też, że Visconti jest jednym z symboli Vigevano, więc koniecznie musisz go odwiedzić.

Detail of the Ducale Palace in Vigevano city centre (Lombardy Region, Northern Italy). In the picture, the backyard of the palace and its public garden.
Pałac Ducale w centrum miasta Vigevano (region Lombardia, północne Włochy), licencja: shutterstock/By StevePezPhoto

3. Centro Parco Geraci

Centro Parco Geraci jest jednym z parków miejskich, zlokalizowanych nad malowniczym zalewem wodnym. Znajdziesz tam nie tylko piękną przyrodę, ale także liczne miejsca do wypoczynku i na piknik. Park ten stanowi swoiste centrum rekreacyjne dla mieszkańców Vigevano.

4. Katedra w Vigevano

Katedra w Vigevano to prawdopodobnie jedno z największych dzieł sztuki renesansowej architektury. Przepiękna fasada z bogatymi zdobieniami i rzeźbami. Co więcej, katedra ta zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale także i od wewnątrz. W środku znajdziesz malowidła sufitowe i ścienne, a także fenomenalny, złocony ołtarz. Katedra w Vigevano to jeden z tych obiektów sakralnych, którego nie możesz pominąć.

bell tower of basilica of saint andrew of vigevano in italy
dzwonnica bazyliki świętego andrzeja z vigevano we włoszech, licencja: shutterstock

5. Torre del Barmante

Torre del Barmante to z kolei zabytkowe mury miejskie, a raczej to, co z nich pozostało. Dawniej otaczały one miasto i chroniły jego mieszkańców, obecnie jednak pełnią one funkcję obiektu historycznego. W ruinach murów Torre del Barmante będziesz mógł także dostrzec pozostałości jednej z bram miejskich. Przyjrzyj się im dokładnie!

Oczywiście wybierz się także na spacer po Centro Storico. Właśnie tam będziesz mógł poczuć prawdziwy klimat Vigevano, którego nie znajdziesz w żadnym innym, włoskim mieście.

Gdzie zaparkować w Vigevano?

Wybierając się samochodem do Vigevano, musisz pamiętać, że parkingi w mieście są płatne. Przed samym wjazdem do Vigevano znajduje się Parcheggio Esterno Centro – jest to parking długoterminowy, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja. Pozostałe parkingi zlokalizowane są w centrum miasta i zaliczają się do parkingów krótkoterminowych. Możesz pozostawić na nich swój samochód na 1-2 godziny. Pamiętaj, że w Vigevano możesz parkować także przy drogach, ale jedynie na miejscach oznaczonych białymi liniami.

Kiedy jechać do Vigevano? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Vigevano znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Wobec tego lata są tam wyjątkowo upalne, aczkolwiek cechują się dużą wilgotnością powietrza. Zimy zaś są względnie łagodne, a temperatury rzadko kiedy spadają poniżej 8 stopni Celsjusza. Można śmiało stwierdzić, że najlepszą porą na wyjazd do Vigevano jest lato. Będziesz mógł cieszyć się temperaturą rzędu 28 stopni Celsjusza i cudownym słońcem.

Gdzie zjeść w Vigevano? – rekomendowane restauracje

Vigevano może pochwalić się dobrze rozwiniętą bazą gastronomiczną. Do rekomendowanych restauracji zaliczają się:

  • La PeNa – to jedna z lepszych restauracji w mieście, która specjalizuje się w kuchni włoskiej;
  • Rinascimiento – to z kolei jedna z bardziej prestiżowych restauracji, która również specjalizuje sie w kuchni włoskiej;
  • Pepero Bassiere – w tym lokalu będziesz mógł nie tylko spróbować włoskich specjałów, ale także napić sie lokalnego wina.

Tutaj znajdziesz także mniejsze bary z piwem i przekąskami.

TOP 3 noclegi w Vigevano w przystępnej cenie

W Vigevano bez większych problemów znajdziesz nocleg dopasowany do swoich potrzeb. Jeśli jednak szukasz taniego i dobrego hotelu to zatrzymaj się w jednym z poniższych obiektów.

  • La Falconiera – to klimatyczny hotel 250 metrów od centrum Vigevano. Możesz się w nim zatrzymać za około 170 złotych za noc;
  • Piccola Torre Mansion – to również jeden z mniejszych hoteli w Vigevano. Możesz się w nim zatrzymać za około 220 złotych za noc;
  • Saint Martin’s House – w tym hotelu zatrzymasz się za jedynie 150 złotych za noc.

Wybierz się więc do tego malowniczego miasteczka i ciesz się pięknymi widokami!

Czytaj także o innych miejscach we Włoszech:

Lovere – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Triora – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Viterbo – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Triora – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz