Villalago – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Tagi , , , , , , ,

Villalago to niewielka miejscowość i gmina we regionie Abruzja we Włoszech. Na co dzień jest ona zamieszkiwana jedynie przez około 636 osób. Położone pomiędzy wzgórzami miasteczko zachęca jednak turystów do tego, by je odwiedzili i przekonali się na własnej skórze o drzemiącym w nim uroku. Jeśli więc wybierasz się do Villalago, to koniecznie sprawdź, co musisz tam zobaczyć i zwiedzić!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Villalago – co zwiedzić, atrakcje

Villalago to malutkie miasteczko, które poniekąd jest sprytnie schowane za górskim krajobrazem. Mimo wszystko nie brakuje tam atrakcji i ciekawych miejsc, które powinieneś odwiedzić. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Jezioro San Domenico – to jedno z najpiękniejszych jezior w Abruzji, nad którym usytuowana jest południowa część Villalago. 
  • Senterio del Cuore – to z kolei teren spacerowy pomiędzy wzgórzami, z których rozciąga się niesamowita panorama jeziora.
  • Frattura Vecchia – to niezamieszkała już osada, która znajduje się tylko kilka minut drogi od miasteczka. Składa się ona obecnie z około 75 budynków, które kryją w sobie niesamowitą historię.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, możesz także udać się na zwiedzanie pobliskiej okolicy. Możesz chociażby wybrać się na szczyt Monte Rognone lub Monte Genzana, by podziwiać niesamowite, panoramiczne widoki.

Gdzie można zaparkować w Villalago?

Jeśli do Villalago wybierasz się samochodem, to pewnie zastanawiasz się, jak wyglądają możliwości parkingowe w tej niewielkiej miejscowości. Otóż do Twojej dyspozycji pozostają dwa parkingi długoterminowe: Parcheggio – przy Lago Di Scanno oraz Parcheggio 2 – w północnej części miasteczka. Jeśli zaś chodzi o parking krótkoterminowy, to znajduje się on przy Piazzetta Arpezzana, blisko ścisłego centrum miasteczka. Każdy z parkingów jest płatny, a opłaty możesz dokonać w parkomacie. 

Pogoda i temperatura w ciągu roku w Villalago – kiedy jechać?

Villalago znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Lata są tam dość ciepłe, a zimy chłodne. Jeśli zależy Ci na tym, by korzystać z pięknej, słonecznej pogody, to wybierz się tam w okresie od czerwca do sierpnia. Wówczas możesz spodziewać się nawet 27 stopni Celsjusza. Jeśli jednak liczysz na dogodne warunki narciarskie, to najzimniejszym miesiącem jest styczeń, ze średnią temperaturą na poziomie -3 stopni Celsjusza. Opady deszczu nasilają się jesienią, zaś lata są tam względnie suche.

Gdzie zjeść w Villalago? – rekomendowane restauracje

Choć Villalago jest niewielką miejscowością, to jednak nie brakuje tam obiektów gastronomicznych, które zaproszą Cię na tradycyjny, włoski obiad. Do najlepszych restauracji i lokali zaliczają się:

  • Ristorante Pizzeria La Tana Dell’Orso – jest to lokal tradycyjny, serwujący zarówno pizzę jak i dania obiadowe w wyjątkowo przystępnych cenach.
  • Ristorante da Michele – to prestiżowa restauracja, która zaprasza Cię na kuchnię włoską.
  • Cusci – Villalago – to z kolei lokal z przekąskami, w którym możesz napić się dobrego wina.

TOP 3 hotele i noclegi w Villalago w przystępnej cenie 

Jeśli szukasz dobrego noclegu w przystępnej cenie w Villalago, to możesz zatrzymać się w:

Sprawdź również nasz wpis o miasteczku Monte Sant’Angelo w Apulii!

Poprzedni

TOP 21 najpiękniejszych miasteczek w Ligurii

Pacentro – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz