Najlepsze miejsca na wakacje w Ligurii

, , Tagi , , , , , , , , , , , ,

Liguria to region położony w zachodniej części Włoch. Jest jednym z najpiękniejszych w całym kraju. W jego strony wybierają się tysiące turystów, ponieważ jest pełen przepięknych kurortów. Jego lokalizacja znajduje się tuż przy Morzu Liguryjskim. Graniczy z Francją, a od strony południowej z Toskanią. Stolicą regionu jest Genua. To miasto również odbierane jest jako bardzo malownicze i godne zobaczenia przez każdego turystę. Z czym kojarzyć się może Liguria ?

Przede wszystkim z festiwalem w San Remo, czyli jednym z najstarszych festiwali piosenki w Europie. Odbywa się on co roku od 1951. Oprócz niego podziwiać można różnego rodzaju większe, bądź mniejsze miasteczka. Wszystkie wyróżniają się niesamowitym włoskim klimatem. Zobaczyć można np. luksusowe Portofino. Miasteczko swoim ułożeniem przypomina słynne Monaco. Oba te miasta łączy duża zatoka, w której można podziwiać luksusowe jachty, a wokół portu drogie i ekskluzywne restauracje.

Kolejnym malowniczym miejscem, jakie warto zobaczyć jest Cinque Terre. Robi niesamowite wrażenie, ponieważ domy położone są na wysokiej górze, z której widok rozchodzi się na przepiękne morze. U jego podnóża warto zobaczyć Portovenere, a także stare miasto w La Spezia.

Gdyby głębiej się zastanowić, nie ma we Włoszech miejsca, którego nie chciałoby się ujrzeć. Świetnym miejscem, dla lubiących słońce będzie Bordighera. Znajdują się tam bardzo długie, a przede wszystkim bezpłatne plaże. Dla takich osób będzie to nie lada gratka! Dla chcących zobaczyć kawałek Lazurowego Wybrzeża, z całą pewnością można polecić Ventimiglie. Leży ona przy samej granicy i jest świetną bazą, aby zobaczyć ten niesamowity odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego!

Poniżej znajduje się bardziej szczegółowe omówienie wskazanych miejsc, wraz z zakwaterowaniem i pobliskimi atrakcjami!

CINQUE TERRE na wakacje, daczego warto?

Cinque Terre, określane jest przez wielu jako najpiękniejszych Park Narodowy we Włoszech. Miejsce swoją sławą i magią przyciąga turystów z całego świata. Tym samym spotkać można tu Amerykanów, Niemców, Japończyków, czy także Polaków. Małe miasteczka położone na stosunkowo małej powierzchni zapierają dech w piersiach. Położone są na wybrzeżu, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w całych Włoszech. Strome góry powodują, że turyści mogą zrobić sobie zdjęcia, których będzie zazdrościł im każdy, kto w tym miejscu jeszcze nie przebywał. A co najważniejsze zdjęcia i tak nie oddają tego pięknego krajobrazu, jakie kryje za sobą to miejsce.

Gdzie szukać noclegu? Dokładnie analizując wszystkie miejsca, nasuwa się na myśl, że jest to prawdopodobnie Monterosso al Mare. Jest, to miasto, w którym stosunkowo dużo jest miejsc parkingowych. A trzeba wziąć pod uwagę, że ciężko o nie w Cinque Terre. Dodatkowo znajduje się tam dużo hoteli i apartamentów. Wpływa, to pozytywnie na ceny, które są niższe niż w sąsiednich miastach.

Jakie hotele wybrać w okolicy Cinque Terre?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje w PORTOFINO

Śmiało można rzec, że jest to perła Riwiery Włoskiej. Bardzo ekskluzywne miasto, a co za tym idzie bardzo drogie. Przemawia za nim duży prestiż. A co za tym idzie, jest to miejsce, którym Włosi się szczycą i je promują. Tak jak wyżej zostało napisane, może ono zostać porównane do miasta Monaco. Gwiazdy z całego świata również i w tym miejscu chcą promować i pokazywać światu swoje niesamowite i drogie jachty. Miasto jest obowiązkowym punktem, dla każdego odwiedzającego włoską Riwierę. Jednak przez swoje wysokie ceny, niekoniecznie może być miejscem na dłuższy pobyt dla każdego. Portofino jest malutkim miasteczkiem. Niegdyś znajdowała się tam dawna wioska rybacka.

Liczba atrakcji w tym miejscu jest bardzo ograniczona. Natomiast piękne położenie i wszędzie widoczny luksus sprawiają, że jest to fantastyczne miejsce do wypoczynku. Można spędzić bardzo miło czas, spacerując przez udostępnione turystom ścieżki spacerowe. Kolejnym ciekawym elementem jest skorzystanie z rejsu statkiem do opactwa San Fruttuoso.

Chcą zwiedzić to miasto lepiej zatrzymać się w oddalonej o 5 km Santa Margherita Ligure. Dzięki zakwaterowaniu w tym miejscu można znacznie obniżyć swój wakacyjny wydatek. A widoki wcale nie są gorsze. Dlatego to miejsce będzie zdecydowanie korzystniejszym finansowo do dłuższego zatrzymania.

Jakie hotele wybrać w okolicach Portofino?

Więcej o Potfofino przeczytacie w tym artykule

MONTEROSSO AL MARE na wymarzone wczasy

Miasto wyróżnia się na tle innych znajdujących się w Cinque Terre. Związane jest to ze zdecydowanie bardziej rozwiniętą linią infrastruktury turystycznej. W tym miejscu znajdują się liczne hotele, restauracje i plaża. Ona również zasługuje na wyróżnienie, ponieważ jest duża i przede wszystkim żwirowa. Położona jest w samym centrum miasteczka. Słynie również z niesamowicie czystej i krystalicznej wody. Jest to główna atrakcja Monterosso Al Mare. W dodatku miasto połączone jest szlakiem spacerowym z Vernazzą. Cała droga pieszo zajmuje półtorej godziny.

Miasto podzielone jest również na dwie części. Starą część od nowej przedziela słynna wieża Aurora, na wzgórzu San Cristoforo. Jedna strona cechuje się średniowieczną zabudową, a druga nowoczesną architekturą, znaną z największych europejskich i włoskich miast.

Jakie hotele wybrać?

LA SPEZIA na udany urlop

W pierwszej chwili myśląc o tym miejscu, nasuwa się na myśl stary rynek. Historyczne miejsce rozciąga się od głównego dworca kolejowego, aż do portu. Samo miasto jest typowo portowym miejscem. Życie w nim toczy się w klimatycznych tawernach znajdujących się tuż przy porcie. Znajduje się również tam jeden z najważniejszych portów wojskowych, a oprócz tego marina jachtowa i port pasażerski. La Spezia to miasto, które żyje z ruchu portowego i przemysłowego.

Podczas jego zwiedzania, na pewno należy zwrócić uwagę na średniowieczne zamki, czy barokowe budowle. Jest to inna okolica, niż te wyżej wspomniane w tym artykule. Jednak ma swój niepowtarzalny urok. Daje go chociażby to, że nie jest to miasto ciche i spokojne. W nim tętni życie i czuć przyjazne nastawienie mieszkańców do siebie.

W mieście nie jest problemem znalezienie hotelu. Nie brakuje również miejsc parkingowych, a ceny jak na warunku Ligurii, są bardzo sprzyjające.

Jakie hotele wybrać?

Wakacje w PORTOVENERE

Miasto nazywane jest przede wszystkim kluczem do poznania Cinque Terre. Jak w większości miast położonych w tej okolicy, napotkać w nim można port jachtowy. Jednak otoczka tego w Portovenere jest zupełnie inna. Nie otaczają go tylko i wyłącznie bardzo drogie restauracje, ale kolorowe i piękne kamienice. Nad miastem znajduje się uroczy zamek. Nadaje on niesamowitego klimatu, dla osób znajdujących się w tym miejscu. Z okolic zamku świetnie widoczne jest całe miasto. Ten widok również warto zobaczyć na własne oczy. Z portu organizowane są pokazowe rejsy. Jest ich na tyle dużo, że można wypłynąć w wycieczkę krajoznawczą do dowolnego portu w okolicy!

Miasto wysunięte jest na cypel Morza Liguryjskiego. Łatwo w nim zauważyć dużo kwiatów i zieleni. Samo znalezienie zakwaterowania nie powinno być dużym problemem. Zwiedzanie Cinque Terre warto zacząć od tego miejsca.

Jakie hotele wybrać w Portovenere?

VERNAZZA

Przez wielu uważana za najpiękniejsze miasto Cinque Terre. Piękne i zapierające dech w piersiach skały, łączą się ze szmaragdowym i krystalicznym Morzem Liguryjskim. Miasteczko słynie z tego, że prowadzi przez nie bardzo wąska alejka. Tylko z pozoru jest to niewinna alejka. Tak naprawdę jest ona drogą do wszystkich ważnych punktów Vernazzy. Można dojść nią do plaży, a także wszystkich pobliskich miasteczek. Vernazza otoczona jest morzem aż z trzech stron! Dostrzec nad nią można winnice i gaje oliwne. Przepiękny widok! Warto zajrzeć do któregoś z pobliskich barów i spróbować lokalnego wyrobu. Jest nim białe wino wytrawne, o nazwie Vino de la Cinque. Nie sposób przejść obojętnie obok lodziarniami, ponieważ Vernazza szczyci się wyrobami przepysznych lodów o różnych smakach.

Jakie hotele wybrać?

Najlepsze hotele w Ligurii i Genui

Poprzedni

Pogoda i temperatura w Ligurii w ciągu roku

Przewodnik po Trydencie – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Następny

Dodaj komentarz