Wakacje nad Jeziorem Iseo z dziećmi – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , , , ,

Jezioro Iseo staje się coraz popularniejszym miejscem odwiedzanym przez turystów. Ten zbiornik wodny położony w Alpach Lombardzkich stał się znany głównie ze względu na swój kształt, który przypomina idealnie uformowaną literę „S”. Miejsce to jest często wybierane przez pary, które chcą spędzić romantyczny czas we dwoje z dala od zgiełku Mediolanu. Jednak coraz częściej interesują się nim także rodziny z dziećmi. Jeśli więc i Ty wybierasz na wakacje nad Jeziorem Iseo z dziećmi, to koniecznie sprawdź, które z atrakcji mogą je zainteresować!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyjazd nad jezioro Iseo z dziećmi – co warto wiedzieć?

Trzeba przyznać, że wyjazd nad jezioro Iseo z dziećmi może być jednym z lepszych pomysłów na spędzenie czasu i zacieśnienie rodzinnych więzi. To także niesamowita szansa ku temu, by przebywać na łonie malowniczej natury i napawać oczy pięknymi krajobrazami. Faktem jest jednak to, trasa może być dla Twoich pociech wyjątkowo męcząca. Lepiej postawić na jazdę samochodem. Sprawdzi się on o wiele lepiej niż podróż zatłoczonym pociągiem, a także zapewni Twoim maluchom wyjątkową wygodę. Musisz także pamiętać o tym, że dzieci z natury są ruchliwe i energiczne. Bardzo źle znoszą nudę, co może odbijać się niekorzystnie na ich samopoczuciu. Zanim zaplanujesz cały wyjazd pod względem logistycznym, postaraj się znaleźć najciekawsze atrakcje nad Jeziorem Iseo, które zainteresują nie tylko Ciebie, ale także i Twoje pociechy.

Wakacje nad Jeziorem Iseo z dziećmi – co warto zobaczyć i zwiedzić?

Jezioro Iseo uznawane jest za jedno, z najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech. W porównaniu do konkurentów – Garda czy Como – jezioro to nie jest miejscem komercyjnym, przepełnionym turystami. Panuje tam względny spokój oraz typowy, włoski klimat. Z tego też względu, miejsce to idealnie sprawdzi się na wakacje w rodzinnym gronie. Okazuje się, że zarówno dla starszych, jak i nieco młodszych nie zabraknie tam atrakcji. Sprawdź więc, co zwiedzić nad Jeziorem Iseo w momencie, kiedy podróżujesz tam ze swoimi pociechami!

1. Monte Isola

Monte Isola to zamieszkana, górzysta wyspa znajdująca się na samym środku Jeziora Iseo. Znajduje się na niej jedynie niewielka wioska, aczkolwiek na samym szczycie możesz także podziwiać ruiny dawnej fortecy obronnej. Warto się tu wybrać na cały dzień. Kursują tam promy z miasteczka Iseo oraz innych, nadbrzeżnych miejscowości. Już sam rejs promem, będzie dla Twoich pociech wyjątkową atrakcją. Na wyspie możecie wynająć rowery – opcja dla nieco starszych dzieci, a także udać się na spacer i skorzystać z ofert cukierni i kawiarenek.

Peschiera Maraglio on Monte Isola in Lake Iseo, Italy
Peschiera Maraglio na Monte Isola w jeziorze Iseo, Włochy, licencja: shutterstock/By Rolf+E.+Staerk

Czytaj także: Zwiedzanie wyspy Monte Isola na jeziorze Iseo

2. Rezerwat Przyrody Torbiere del Sebino

Jeśli chcesz zabrać swoje pociechy na prawdziwą, botaniczną przygodę, wówczas wybierzcie się od Rezerwatu Przyrody Torbiere del Sebino. Znajduje się on na południe od głównego miasta w okolicy jeziora – Iseo. Jest to rezerwat bagnisty, w którym możecie podziwiać egzotyczne gatunku roślin oraz niezliczone okazy ptaków. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się niewielkie, drewniane pomosty, które zlokalizowane są nad bagnistymi terenami. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujecie się odwiedzić Torbiere del Sebino, to musisz wyposażyć się w odpowiednie buty, a także odzież.

Torbiere del Sebino natural reserve in Brescia province, Lombardy, Italy, Europe
Rezerwat przyrody Torbiere del Sebino w prowincji Brescia, Lombardia, Włochy, Europa , licencja: shutterstock/By MicheleRoss

3. Kajaki w Pilzone

Pilzone to niewielka wioska, która również znajduje się nad brzegiem Jeziora Iseo. Koniecznie udaj się tam ze swoimi pociechami i skorzystaj z możliwości wypożyczenia kajaków. Dzięki nim możecie wspólnie przemierzać wody jeziora i świetnie się przy tym bawić. Oczywiście jest to atrakcja dla nieco starszych dzieci, aczkolwiek dla najmłodszych zostały przygotowane rowerki wodne. Koszt takiej przyjemności to około 30 euro za godzinę. Pamiętaj, że wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych znajdziesz również w innych wioskach. Dzięki wyprawie kajakami lub rowerkami wodnymi będziecie mogli zobaczyć to niesamowite jezioro z innej perspektywy.

Sea kayaking or canoeing concept with young couple kayakers at tropical bay. Phranang bay, Krabi, Thailand
kajakid, licencja: shutterstock/By cppzone

4. „Big Bench Community Project” – usiądźcie na największych ławkach w okolicy Jeziora Iseo

Krajobrazy oferowane w okolicy Jeziora Iseo zapierają dech w piersiach. Nie uszło to uwadze artystów i projektantów, którzy razem pracowali nad „Big Bench Community Project”. Projekt ten to nic innego jak sześć, ogromnych ławek, które zlokalizowane są w różnych punktach w okolicy Jeziora Iseo. Możecie znaleźć je wszystkie lub zdecydować się na odwiedzenie jedej z nich. Co ciekawe, „Big Bench Community Project” to kreatywny i fantazyjny sposób na stworzenie niesamowitych punktów widokowych. Ogromne ławki znajdują się w strategicznych lokalizacjach, gdzie można podziwiać najpiękniejsze widoki. Takiej atrakcji z całą pewnością nie możecie przegapić.

Co jeszcze można robić z dziećmi podczas wakacji nad Jeziorem Iseo?

Powyżej przedstawione atrakcje to tylko niewielki odsetek tego, co faktycznie możesz robić z dziećmi nad Jeziorem Iseo. Nie zapominaj, że okolica sprzyja długim, pieszym wycieczkom. Znajdziesz tam wiele szlaków turystycznych o zróżnicowanych poziomach trudności. Najłatwiejsze są dość krótkie i prowadzą po względnie równinnym terenie, będą więc one idealną propozycją dla najmłodszych trekkerów. Jeśli nad Jezioro Iseo przyjechaliście wypożyczonym samochodem, to koniecznie zdecydujcie się także na wycieczkę objazdową po okolicznych miejscowościach. Odwiedźcie miasteczko Riva di Solto, Lovere czy Vello. Znajdziecie tam nie tylko bary i restauracje, ale także promenady czy budki ze słynnymi, włoskimi lodami. Dzięki tak zaplanowanym wakacjom nad Jeziorem Iseo Twoje pociechy z pewnością nie będą się nudzić, a razem będziecie mogli pracować na piękne wspomnienia z włoskich wakacji!

Aerial view from Iseo lake, Brescia province, Lombardy, Italy.
Widok z lotu ptaka z jeziora Iseo, prowincja Brescia, Lombardia, Włochy., licencja: shutterstock/By MicheleRoss

Czytaj także: Domki letniskowe i noclegi nad Jeziorem Iseo

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Baunei – przewodnik, co zobaczyć i zwiedzić, noclegi, atrakcje

Stresa – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz