Wenecja w Mediolanie, czyli spacerem po dzielnicy Navigli

Tagi , , , , , , ,

Mediolan to jedna z największych metropolii we Włoszech. Miasto to jest stolicą regionu Lombardia i na co dzień zamieszkuje je ponad 1,3 miliona osób. To właśnie w Mediolanie odbywają się słynne targi mody, a siedziby swoich butików mają popularni projektanci. Trzeba wiec przyznać, że Mediolan ma wiele do zaoferowania. Znajdziesz tam również namiastkę Wenecji, czyli klimatyczną dzielnicę Navigli. Co warto o niej wiedzieć? Wybierzmy się na wspólny spacer po dzielnicy Navigli.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dzielnica Navigli w Mediolanie – co musisz o niej wiedzieć?

Będąc w Mediolanie, możesz poczuć się jak w Wenecji –  dzieje się tak, gdy wybierzesz się do dzielnicy Navigli. Jest to jedna z najbardziej klimatycznych i inspirujących dzielnic. Co ciekawe wbrew wszystkiemu przez Mediolan nie przepływa żadna rzeka. Jednak Navigli to dzielnica rozlokowana nad kanałami i ciekami wodnymi. Obecnie znajdziesz tu tysiące klimatycznych knajpek, galerii i antykwariatów. Możesz odnieść wrażenie, że to właśnie tam skupia się cała bohema miasta. Malownicze zabudowania rozciągają się nad miejskim kanałem, tworząc tym samym niesamowitą scenerię. Tak naprawdę dzielnica Navigli jest miejscem spotkań „artystycznej” części społeczeństwa, która lubi prowadzić długie rozmowy przy lampce dobrego wina.

Milan, Italy. Bridge across the Naviglio Grande canal at the sunrise Milano, Lombardy.
Mediolan, Włochy. Most przez kanał Naviglio Grande o wschodzie słońca Mediolan, Lombardia, licencja: shutterstock/By ecstk22

Sieć kanałów w Lombardii istniała już w czasach starożytnych, a dzielnica Navigli jest najlepszym na to przykładem. Głównymi ciekami wodnymi, nad którymi rozlokowano dzielnicę, są Naviglio Paderno oraz Naviglio Pavese. Zostały one otwarte na przełomie XVIII i XIX wieku. Co prawda kanały te nie funkcjonowały zbyt długo. W krótkim czasie zostały one zastąpione mediolańskimi ulicami. Mieszkańcom pozostał więc kanał Navigli Grande, który obecnie jest największą atrakcją całej dzielnicy.

Jak możesz dojechać do dzielnicy Navigli w Mediolanie?

Dzielnica Navigli jest mocno oddalona od centrum miasta. Znajduje się ona całkowicie poza głównym, historycznym obszarem miejskim. Jednak bez problem uda Ci się tam dotrzeć. Jest kilka opcji. Najwygodniejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z miejskiej taksówk. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej budżetowego, to postaw na komunikację miejską. Nad samym kanałem zlokalizowany jest przystanek tramwajowy Ripa di. P.ta Ticinese Via Lombardini. Cała podróż z centrum Mediolanu zajmuje około 30 – 40 minut.

Czy warto zwiedzić dzielnicę Navigli w Mediolanie?

Wydaje Ci się, że to, co najpiękniejsze w Mediolanie jest skupione w okolicy historycznego centrum? Otóż nie do końca tak jest, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Navigli jest całkowitym zaprzeczeniem tej reguły. Nie bez powodu jest ona przecież nazywana mediolańską Wenecją. Jeśli więc chcesz nieco oderwać się od żyjącego w szybkim tempie centrum miasta, wówczas spacer po tej klimatycznej części Mediolanu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Evening scene along the Naviglio Grande canal in Milan, Italy.
Wieczorna scena wzdłuż kanału Naviglio Grande w Mediolanie, Włochy., licencja: shutterstock/By Mihai-Bogdan Lazar

To właśnie tam możesz poznać miasto od bardziej artystycznej i spokojnej strony. Możesz zanurzyć się w wąskich uliczkach, odpoczywać nad brzegiem kanału, a także możesz skorzystać z bogatej oferty lokali gastronomicznych. W dzielnicy Navigli znajduje się także wiele obiektów noclegowych, więc nie musisz zatrzymywać się dosłownie w samym centrum Mediolanu. W Navigli możesz spokojnie odpocząć i się zrelaksować, a także zwiedzić jej najciekawsze zakątki. Nie powinieneś się więc zbyt długo zastanawiać. Navigli to miejsce, które koniecznie powinieneś odwiedzić podczas pobytu w Mediolanie!

Czytaj także:

Pinakoteka Brera w Mediolanie – bilety, zwiedzanie, kolekcja

Nowoczesny plac Piazza Gae Aulenti – atrakcja Mediolanu

Spacer po dzielnicy Brera w Mediolanie

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Katedra w Mediolanie (Duomo di Milano) – jak możesz ją zwiedzić i co musisz o niej wiedzieć?

Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci i Bazylika Santa Maria delle Grazie – co musisz o nich wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz