Najlepsze restauracje w Wenecji – gdzie zjeść?

Wenecja Euganejska - Wenecja nocą, Włochy

Wenecja nazywana królową Adriatyku i miastem miłości, od wieków jest jednym z bardziej romantycznych kierunków podróży. Prócz kanałów i rejsów gondolami zachwyca architekturą i jednymi z najstarszych tradycji kulinarnych. Warto więc odkryć najlepsze restauracje Wenecji. Od ekskluzywnych i nowoczesnych, po proste  tradycyjne, które z nich … Zobacz więcej »

Najlepsze hotele i noclegi w Wenecji w centrum miasta

Luksusowe hotele w Wenecji, fot. shutterstock.com

Niepowtarzalna Wenecja oferuje szereg różnego rodzaju hoteli wyróżniających się otoczeniem, wnętrzem lub historią. Jakie są najlepsze hotele w centrum Wenecji? I czym się kierować przy wyborze najdogodniejszego dla nas obiektu noclegowego? Najlepsze 5-gwiazdkowe hotele w centrum Wenecji Baglioni Hotel Luna Wśród hoteli wyróżniających się elegancją … Zobacz więcej »

Magiczne „Miasto Mostów”. Poradnik dla podróżujących do Wenecji.

Magiczne Miasto Mostów. Poradnik dla podróżujących do Wenecji

Wenecji nie trzeba nikomu przedstawiać. Uznawana za najpiękniejsze miasto świata, podziwiana przez niezwykłe położenie, ceniona za unikalne zabytki. Słynie z karnawału, kanałów i romantycznych scenerii (to połączenie naprawdę ma sens!). Co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. W czym tkwi fenomen „Miasta Mostów”? Wycieczka … Zobacz więcej »