Włochy z lotu ptaka, najpiękniejsze zdjęcia wśród wiosek, zamków i monumentalnych placów

Tagi , , , , , , , ,

Każdy kraj może poszczycić się swoim bogactwem zarówno pod względem kulturowym, jak i architektonicznym. Nic więc dziwnego, że często decydujemy się na podróże, by odkryć to, co pozostawało nam do tej pory nieznane. Dzięki otwartości i ogromnej swobodzie poruszania się, mamy wyjątkową możliwość podziwiania różnorodności i dziedzictwa danych krajów. Niezmiennie dla Polskich turystów, od wielu już lat głównym kierunkiem podróży są słoneczne Włochy. Wybieramy się tam nie tylko na wakacje i błogie lenistwo, czy zimowe ferie okraszone szaleństwem na stokach, ale także poza sezonem, by odkrywać nowe miejsca i jeszcze lepiej poznać włoską kulturę. Włochy zachęcają bogactwem monumentalnych pałaców i zamków, ale nie tylko. Czy zastanawialiście się, jak wygląda to z lotu ptaka? Oto zdjęcia, wykonane z lotu ptaka we Włoszech.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Castel del Monte – Andria in Puglia

To monumentalny zamek wybudowany w pierwszej połowie XIII wieku przez samego cesarza Fryderyka II Hohenstaufa. Castel del Monte znajduje się w malowniczej Apulii, która z kolei leży na południu Włoch, dokładnie na drodze pomiędzy Corato i Andrią. Jest to zamek uznawany za jedno z najdoskonalszych dzieł architektonicznych, jakie kiedykolwiek powstały w średniowieczu. Budowla stoi na pojedynczym wzgórzu, które ma wysokość około 540 metrów nad poziomem morza. Dzięki temu arcydzieło to można podziwiać nawet z dość dużych odległości.

Co ciekawe, jest to jedyna tego typu budowla w regionie Apulii, która zachowała swój oryginalny wygląd i nietuzinkowy charakter. Celem jego wybudowania było wzmocnienie fortyfikacji w południowym regionie Włoch. Jednak zamek nie mógł mieć przeznaczenia obronnego, o czym świadczy chociażby plan geometryczny, w jakim został on wybudowany. Doskonale jest to uchwycone na zdjęciu z lotu ptaka, gdzie można zauważyć duże odległości pomiędzy punktami strategicznymi i grube masywne mury.

2. Włochy z lotu ptaka – Półwysep Sirmione

Półwysep Sirmione to prawdziwa perełka zlokalizowana tuż nad jeziorem Garda. Mieści się tam jedno z najlepiej znanych turystom miasteczek. Sirmione na półwyspie o tej samej nazwie leży w malowniczej zatoce, dzięki czemu jest perfekcyjnym miejscem na długie i romantyczne spacery. Co więcej, zachęca turystów wspaniale zachowanymi murami starego miasta i przepięknymi budowlami. Małe zatoczki, długie promenady czy przepiękne, kwieciste ogrody, to tylko jedne z nielicznych atrakcji, jakie czekają turystów na półwyspie Sirmione. Można tam delektować się urokami tego niewielkiego miasteczka i korzystać z uroków nieskalanej ręką człowieka natury. Wystarczy tylko spojrzeć, jak Półwysep Sirmione prezentuje się na zdjęciu z lotu ptaka, co powinno być wystarczającym argumentem, żeby właśnie tam zaplanować swój kolejny wypoczynek i błogie wczasy.

3. Katedra Santa Maria del Fiore – Florencja

Florencja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów włoskich miast. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie tam można spotkać prawdziwe architektoniczne perełki, którymi można do woli nacieszyć oczy. Włosi nazywają Katedrę Santa Maria del Fiore po prostu II Duomo. Sama fasada tej monumentalnej katedry została zaprojektowana w surowym gotyckim stylu, a w XIX wieku zostały dodane neogotyckie przeróbki, którym katedra zawdzięcza swój obecny wygląd. Jej wnętrze zachwyci nie jednego, jednak wystarczy tylko spojrzeć na nią uchwyconą z lotu ptaka, by zrozumieć, czemu turyści tak tłumnie tam ściągają.

4. Zwiedzamy Włochy – Monteriggioni – Siena

Monteriggioni to można powiedzieć niewielka wioska, w której mieszka około 700 do tysiąca mieszkańców. Jednak to, w jaki sposób została ona wybudowana, przyciąga nie jednego turystę z wielkomiejskimi aspiracjami. Wioskę otaczają szczelne mury, które niegdyś służyły do obrony mieszkańców Monteriggioni. Mury mają aż 540 metrów długości i znajduje się tam aż 14 wież obronnych. W miejscowości znajduje się również zamek Monteriggioni. Cała obecna miejscowość była niegdyś punktem taktycznym wybudowanym przez obecne miasto Siena, by bronić prowincję przed atakami. Samo zdjęcie wykonane z lotu ptaka oddaje urok tego niezwykłego miejsca. Jednak by dokładnie zapoznać się z historią murów i tej niewielkiej wioski, polecamy właśnie tam udać się na krótki city-break w przerwie pomiędzy błogim wypoczywaniem na plaży.

5. Piazza Armerina – Enna

To historyczna miejscowość we Włoszech, która zachwyci nie jednego miłośnika architektury. Znajdują się tam monumentalne, starożytne budowle, które prawie w całości zostały zachowane w oryginalnym stylu i charakterze. Otaczają je domki mieszkańców. Każda z budowli, czy to kościół, czy starożytne warownie, kryją w sobie tajemnice, które podróżni stale chcą zgłębiać. Spójrzmy tylko na zdjęcie wykonane z lotu ptaka. Piazza Armerina jest bez wątpienia miejscem wartym odwiedzenia.

6. La Fontana di Trevi – Rzym

Włochy od razu kojarzą nam się z Rzymem. Jest tam wiele zabytków godnych zobaczenia. La Fontana di Trevi jest jedną z nich. Jest to jedna z najbardziej znanych, wybudowanych w stylu barokowym fontann w Rzymie. Została ona zainicjowana przez Klemensa XII, który chciał postawić niesamowitą fontannę, na miejscu starej, wybudowanej w roku 1435. Co więcej, fontanna ta zasilana jest wodą doprowadzaną z akweduktu wybudowanego w 19 roku przed naszą erą. Bez wątpienia jest to takie miejsce w Rzymie, obok którego nie można przejść obojętnie.

7. Isola Bella – jezioro Maggiore

To miejsce niewątpliwe urokliwe i malownicze. To niewielka wysepka usytuowana na słynnym jeziorze Maggiore we Włoszech. To właśnie na tym niewielkim skrawku lądu znajduje się monumentalna barokowa budowla, która tak licznie przyciąga turystów, dlatego nie możesz jej ominąć. Co więcej, na wysepce znajdują się przepiękne ogrody, choć niewielkie – idealnie nadają się na wypoczynek i relaks, po całym dniu męczącego zwiedzania.

8. Piękne Włochy – Piazza Ducale di Vigevano

To niesamowity plac znajdujący się w mieście Vigevano we Włoszech. Został on wybudowany na planie kwadratu i miał w pierwszej kolejności pełnić rolę przedsionka zamku, którym jest otoczony. Plac ten ma długość 134 metrów i jest szeroki na 48 metrów. Co ciekawe zabudowany jest on tylko z trzech stron. Otoczony jednolitymi budowlami o jednolitych fasadach co roku przyciąga ciekawych jego historii turystów. Rozpościera się z niego widok na Plac Książęcy i wieżę Bramante. Spójrzmy tylko jak te architektoniczne perły prezentują się na zdjęciach z lotu ptaka.

9. Piazza Navona – Rzym

To kolejne niesamowite miejsce w stolicy Włoch – Rzymie. Jest to pokaźnych rozmiarów plac z magicznym kompleksem fontann.  Plac ten zyskał swój obecny wygląd dopiero w XIX wieku. W jego południowej części znajduje się przepiękna fontanna Maura,  w północnej zaś zlokalizowana jest pokaźnych rozmiarów fontanna Neptuna. Patrząc na zdjęcie wykonane z lotu ptaka, trudno się dziwić, że tak wielu turystów właśnie na Piazza Navona zmierza po dotarciu do Rzymu.

10. Punta della Dogana – Wenecja

Jest to niezwykle ciekawa i interesująca ze względu na swoją architekturę galeria sztuki nowoczesnej, znajdująca się w malowniczej Wenecji. Jest to budynek byłego, morskiego urzędu celnego. Co ciekawe, budynek ten przez długi czas stał pusty i niewykorzystany. Powstało wiele planów przebudowy go np. na hotel lub apartamentowiec, jednak finalnie został on zaadoptowany jako muzeum sztuki współczesnej.

11. Castel Beseno

To malownicza i monumentalna budowla zamkowa, usytuowana na samotnym wzgórzu. Jest to jednocześnie największa forteca obronna całego regionu Trentino. Jego położenie jest czysto strategiczne, tak by maksymalnie trudno było się tam dostać. Zamek otaczają grube mury obronne. Patrząc na zdjęcie wykonane z lotu ptaka, można odnieść wrażenie, że ta samotna twierdza na wzgórzu porośniętym lasem, była prawdziwą twierdzą nie do zdobycia.

12. Zwiedzamy Włochy – San Polo a Venezia

San Polo to niesamowita dzielnica Wenecji, która jest niezwykle barwna i cały rok tętniąca życiem. Punktem centralnym jest przepiękny most Rialto łączący brzegi Wielkiego Kanału. To właśnie tam skupia się życie towarzyskie mieszkańców Wenecji. Co więcej, znajdują się tam zabytkowe kościoły i kamienice, a także ogrody i plac centralny. Często można natknąć się tam na lokalne targi rzemieślnicze i wsłuchać w rytm włoskiej muzyki dochodzącej z lokalnych barów.

13. Monopoli – Bari

Monopoli jest niewielką miejscowością, która zachwyca turystów swoim malowniczym położeniem. Tuż nad brzegiem morza, znajduje się przepiękna i wysoka linia brzegowa Monopoli. Nie tylko można tam beztrosko wypocząć na jednej z plaż, ale także spotkać się z niesamowitą architekturą, charakterystyczną dla tego regionu Włoch. Monopoli jest jedną z barwniejszych miejscowości w Italii, wystarczy tylko spojrzeć, na zdjęcie wykonane z lotu ptaka.

14. Certosa di Pavia

Certosa di Pavia jest jednym z bardziej znanych klasztorów we Włoszech. Znajduje się on jedyne 8 kilometrów od Pavii, a jego początki sięgają wieku XIV.  Znajduje się on na skraju parków i terenów myśliwskich, a początkowo miał służyć jako rezydencja władców. Obecnie w klasztorze przebywają cystersi, którzy zjechali tu w 1968 roku. Klasztor zachwyca przede wszystkim bogato zdobioną fasadą i ilością fresków. To prawdziwa perełka włoskiej architektury.

15. Piękne Włochy – Sabbioneta

To niewielka wioska we Włoszech w regionie Lombardia. Jest to wioska idealna w myśli renesansowej. Znaleźć tam można niesamowite ziemne fortyfikacje i bramy. Co ciekawe, w całej wiosce otoczonej murami brak jest przejść „na przestrzał”. Kolejną ciekawostką Sabbioneta jest to, że szerokość ulic idealnie odpowiada wysokości budynków. Od 2008 roku cała wioska jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, co świadczy o jej niepowtarzalności. Dlatego warto ją odwiedzić.

Poprzedni

Capalbio – przewodnik po mieście, zwiedzanie, parkingi, noclegi

Najlepsze kurorty na wakacje w Kalabrii?

Następny

Dodaj komentarz