Co warto zobaczyć we Friuli-Wenecja Julijska: 13 miejsc, których nie można przegapić

Wodospad w pobliżu jeziora Fusine w Friuli - Venezia-Giulia, Włochy

Północna część Włoch obfituje w doskonałe do wypoczynku miejsca. Górskie położenie sprawia, że bez względu na porę roku jej miasteczka tętnią życiem. Friuli Wenecja Julijska znajdująca się tuż przy granicy z Austrią niewątpliwie do nich należy. Znajdują się tu liczne kurorty idealne na wakacyjny letni … Zobacz więcej »

Najpiękniejsze włoskie miasteczka, które wyglądają jak szopka

Najpiękniejsze włoskie miasteczka, fot. shutterstock.com

Włochy od wielu lat są jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych. Nasi rodacy wciąż wybierają popularne kurorty wakacyjne, w których w sezonie trudno o zaciszne miejsce. Najwyższy czas, aby Polacy poznali nieznaną część Włoch, a mianowicie niewielkie, kamienne, często zawieszone na skale miasteczka, … Zobacz więcej »

Santa Maria Del Cedro – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi

Santa Maria Del Cedro, Włochy, licencja: shutterstock

Santa Maria del Cedro to niewielka, ale urokliwa miejscowość nad Morzem Tyrreńskim, znajdująca się w południowej części regionu Kalabria. Ulokowana jest pomiędzy dwoma zabytkowymi miastami: Scalea i Diamante, co czyni z niej świetną bazę wypadową dla miłośników zwiedzania. Warto jednak podkreślić, że Santa Maria del … Zobacz więcej »