Wynajem samochodu w Bergamo

Tagi , , , , ,

Bergamo to dynamiczne i pełne zabytków miasto, które zlokalizowane jest w północnej części Włoch. Miasto można zwiedzać bez problemu komunikacją miejską, jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajem samochodu w Bergamo. Sprawdź więc, jak skorzystać z tej wygodnej usługi!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wynajem samochodu w Bergamo – podstawowe informacje

W Bergamo działa wiele wypożyczalni samochodów, więc ze znalezieniem odpowiedniej nie będziesz mieć większego problemu. Jako turysta, który ma prawo jazdy wydane w kraju Unii Europejskiej, nie musisz zabierać ze sobą żadnych, dodatkowych dokumentów. W pierwszej kolejności możesz skorzystać z wypożyczalni pojazdów znajdującej się na lotnisku Bergamo-Orio al Serio. Pozostałe znajdują się w różnych częściach miasta. Wypożyczając samochód w Bergamo dokonujesz wstępnej opłaty w formie kaucji, która zwracana jest po oddaniu samochodu, oczywiście o ile nie będą stwierdzone żadne uszkodzenia czy mankamenty. Wypożyczasz samochód w pełni zatankowany i musisz oddać go również z pełnym bakiem. Poruszając się po mieście, obowiązują Cię takie same zasady ruchu jak wszędzie. Unikaj przekraczania prędkości i stosuj się do znaków poziomych i pionowych.

Beautiful Porta San Giacomo gate and the city walls of Citta Alta old town in Bergamo, Italy.
Piękna brama Porta San Giacomo i mury miejskie starego miasta Citta Alta w Bergamo we Włoszech., licencja: shutterstock/By PatrykKosmider

Gdzie możesz wypożyczyć samochód w Bergamo?

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, auto możesz wypożyczyć bezpośrednio po przylocie. Kilka punktów usługowych znajduje się na lotnisku Bergamo-Orio al Serio. Pozostałe wypożyczalnie pojazdów znajdziesz już w centrum miasta oraz na innych dzielnicach. Do najpopularniejszych z nich należą:

  1. Europcar Bergamo Centro Citta – to wypożyczalnia pojazdów zlokalizowana przy ulicy Via S. Bernardino, 133/a. Jest to popularny usługodawca działający w całej Europie. Cechują go korzystne ceny i brak zbędnych formalności;
  2. Hetrz Autonoleggio Bergamo – to również jedna z popularniejszych wypożyczalni pojazdów w mieście. Znajduje się ona przy ulicy Piazzale Guglielmo Marconi 7. Również możesz cieszyć się tam atrakcyjnymi cenami związanymi z wypożyczeniem auta.
  3. Noleggiare – to lokalna wypożyczalnia pojazdów znajdująca się przy ulicy Via Giovanni Carnovali 37. Jest to niewielki punkt usługowy, który dysponuje dość mocno ograniczoną ofertą. Jednak Noleggiare także oferuje dość przystępne ceny.
  4. Avis Autonoleggio Bergamo – tak wypożyczalnia pojazdów znajduje się przy ulicy Via S. Giovanni Bosco 49. Oferuje ona pojazdy z segmentu premium, więc spodziewaj się nieco wyższych cen.
  5. Morini Rent Bergamo – to kolejna wypożyczalnia pojazdów, z której usług możesz skorzystać w Bergamo. Znajdziesz ją przy ulicy
    Via Pietro Spino 10. W ofercie znajdziesz nie tylko auta miejskie, ale także busy czy też auta dostawcze.

Oprócz wyżej wymienionych wypożyczalni aut znajdziesz w Bergamo także prywatnych usługodawców. Niemniej jednak dla własnego bezpieczeństwa oraz legalności usługi, lepiej będzie, jeśli skorzystasz z renomowanych wypożyczalni.

Wyszukiwarka aut online w Bergamo – zarezerwuj auto jeszcze przed przylotem

Jednym z ciekawszych rozwiązań może być skorzystanie z wyszukiwarki pojazdów online, którą znajdziesz na stronie rentalcars.com. Wyszukiwarka ta działa w wyjątkowo prosty sposób. W pierwszej kolejności podajesz miasto – w tym wypadku Bergamo – a następnie datę i typ pojazdu, jaki Cię interesujesz. W odpowiedzi na Twoje zapytanie, na stronie pojawią się różnorodne oferty wypożyczalni pojazdów w Bergamo. Możesz się z nimi zapoznać, a także sprawdzić zaoferowane cenniki. Co ciekawe, za pośrednictwem wspomnianej już strony możesz także dokonać rezerwacji i przedpłaty wybranego pojazdu w Bergamo. W ten sposób będzie on na Ciebie czekał tuż po przylocie na miejsce.

Samochody Na sprzedaż Stock Lot Row. Inwentaryzacja dealera samochodowego
wynajem samochodu, licencja: shutterstock/By Mikbiz

Na co musisz zwrócić uwagę, wypożyczając samochód w Bergamo?

Zasady działania wypożyczalni samochodów w Bergamo są bardzo podobne do tych, które obowiązują w Polsce. Jako klient musisz jednak dopilnować, by wszystko było zgodne z pełną procedurą. W pierwszej kolejności upewnij się, że auta danej wypożyczalni mają obowiązkowy przegląd techniczny, są ubezpieczone, a także nie mają żadnych, znaczących uszkodzeń, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na sposób jazdy.

Pamiętaj, że tuż po odebraniu samochodu z wypożyczalni, stajesz się za niego w pełni odpowiedzialny. Od tego momentu, za każde uszkodzenie czy kolizję będziesz musiał zapłacić z „własnej kieszeni”. Dlatego przed wyjazdem zrób dokładne zdjęcia, aby wiedzieć, jak wyglądał on na początku. Zwróć uwagę na to, czy podczas wypożyczania samochodu zagwarantowana jest pełna obsługa i pomoc w razie nieoczekiwanych awarii. Usługa ta powinna być dostępna przez całą dobę, a wypożyczalnia powinna podjechać po uszkodzone auto, a także zaoferować Ci auto zastępcze, oczywiście, jeśli wyrażasz taką chęć. Sprawdź dokładnie kwestie formalne oraz sposoby pomocy w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Pomoże Ci to uniknąć większego stresu.

Czytaj także: Bezpieczne parkingi w centrum Bergamo – gdzie zaparkować?

Poruszanie się samochodem po Bergamo – o czym musisz pamiętać?

Poruszając się samochodem po Bergamo, musisz mieć na uwadze, że niektóre strefy są całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a wjazd na ich teren jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem taksówki lub komunikacji miejskiej. Pamietaj także o tym, że Bergamo jest dość mocno zatłoczonym i zakorkowanym miastem, na co musisz się przygotować. Stosuj się także do zasad parkowania i ich przestrzegaj – są one dość surowo egzekwowane przez patrole policji.

Czytaj także: Lotnisko Bergamo – jak dojechać z lotniska do centrum?

Jak widzisz wynajęcie samochodu w Bergamo i korzystanie z niego nie jest tak skomplikowane!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Lombardii i Mediolanie

Poprzedni

Odkryj Quartieri Spagnoli: Niezwykła mieszanka kultury i historii

Jakie są najpopularniejsze miejsca do kąpieli nad jeziorem Iseo? Sprawdźmy, gdzie się kąpać!

Następny

Dodaj komentarz