Źródła termalne w Toskanii – gdzie się zrelaksować w gorącej wodzie?

Tagi , , , , , ,

Dzięki malowniczym widokom, winnicom i bogatej przeszłości Toskania oferuje również szereg naturalnych gorących źródeł. Te odmładzające klejnoty, zwane po włosku „terme”, są cenione ze względu na swoje właściwości lecznicze. Zagłębmy się konkretnie w sześć: Terme di Saturnia, Bagno Vignoni, Terme di Montecatini, Terme di Petriolo, Terme di Bagno a Ripoli i Bagni San Filippo.  

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Terme di Saturnia

Terme di Saturnia to skarb Toskanii i przedmiot zazdrości poszukiwaczy przygód na całym świecie. Ten ukryty klejnot położony jest w Maremmie, a odwiedzający nie mogą powstrzymać się od zaskoczenia oszałamiającą przyrodą, która przenika to miejsce. Prawdziwą atrakcją są jednak naturalne źródła termalne wydobywające się spod powierzchni z zadziwiającą prędkością 500 litrów na sekundę. To wystarczy, aby każdy zrobił wow – i nic dziwnego, że renoma Terme di Saturnia wciąż rośnie.

Terme di Saturnia słynie z leczniczych wód – i ma na to dowody. Wszystko dzięki obfitości siarki i innych składników mineralnych wody te mają temperaturę około 37,5 stopnia Celsjusza we wszystkich porach roku. Co więcej, nie tylko można się w nich kąpać, ale także skorzystać z usług spa Terme di Saturnia. Masaże, zabiegi na twarz, hydroterapia – Terme di Saturnia oferuje to wszystko, łącznie ze swoimi specjalnościami, takimi jak balneoterapia i fangoterapia! Ale jeśli naprawdę chcesz trafić na hotspot, wypróbuj ich słynne „Saturnia Hot Water Springs” lub „Saturnia Thermal Baths”. Są szanse, że będą pełne gości szukających ukojenia.

Bagno Vignoni

Położone w sercu Toskanii Bagno Vignoni jest małą włoską przystanią – a jego basen termalny to spełnienie marzeń. Ten płyn, który wygląda niesamowicie, a dzięki zawartości siarki jest jeszcze lepszy w dotyku, przyciąga niezliczone osoby szukające ukojenia. Ale nie chodzi tylko o basen; Bagno Vignoni, położone w malowniczej wiosce, oferuje również restauracje i zakwaterowanie w tradycyjnym toskańskim stylu. Nie tylko udogodnienia czynią te miejsca tak wyjątkowymi; to widok. Od gorących źródeł Bagno Vignoni po łaźnie termalne i nie tylko. Każdy, kto je odwiedza, ma do czynienia z zapierającą dech w piersiach przestrzenią. Nawet ci, którzy po prostu jedzą w jednej z wielu restauracji w okolicy, mogą rozkoszować się spektakularną panoramą.

Terme di Montecatini

Toskańskie miasto Pistoia ma mnóstwo kuszących miejsc, ale jednym z jego klejnotów koronnych jest bez wątpienia Montecatini Terme. To 20-tysięczne miasto jest rajem dla podróżników, odkąd jego źródła termalne zwróciły na siebie uwagę w XIX wieku. Przybyli do niego takie gwiazdy jak Giuseppe Verdi, Ruggero Leoncavallo, Giacomo Puccini i Vittorio Emanuele II. Aby uczcić wielu wybitnych mecenasów, którzy odwiedzili Montecatini Terme na przestrzeni lat, Viale Giuseppe Verdi szczyci się Aleją Gwiazd z okrągłymi ćwiekami reprezentującymi ich znamienite nazwiska.

Montecatini Terme jest teraz chronione przez UNESCO. Jest częścią tak zwanych Wielkich Termalnych Miast Europy, nieodzownego skupiska 11 miast z okresu od XVIII do XX wieku. Ale nawet jeśli nie przepadasz za spa i tym podobnymi, to i tak jest to świetny przystanek w podróży. Z mnóstwem atrakcji, imponującymi parkami i ogrodami, wszystkimi tymi klasycznymi willami w stylu Art Nouveau… Możesz nawet wybrać się na niesamowite wycieczki po okolicy.

Terme di Petriolo

Schowany w rezerwacie przyrody Basso Merse i otoczony zielonymi wzgórzami Toskanii, Terme di Petriolo jest historycznym hot spotem. Od czasów rzymskich ludzie gromadzili się w tych naturalnych basenach termalnych w poszukiwaniu regenerujących wód bogatych w siarkę, które osiągają balsamiczną temperaturę 43 stopni Celsjusza. Dziś nadal możesz skorzystać z tych leczniczych wód w ogólnodostępnych naturalnych basenach, gdzie możesz się zrelaksować i czerpać korzyści. Odkrywanie wspaniałego krajobrazu Toskanii nie musi ograniczać się do gapienia się przez okno samochodu. Istnieje wiele szlaków pieszych i rowerowych, które poprowadzą Cię przez wieś. A jeśli szukasz dłuższego pobytu, Terme di Petriolo zapewni Ci ochronę. Możesz spać w jednej z ich lokalizacji Locanda lub skosztować tradycyjnej kuchni toskańskiej w Bistrot di Petriolo. Krótko mówiąc, bez względu na to, jakim jesteś wczasowiczem – czy to regenerującym, czy eksploracyjnym – Terme di Petriolo z pewnością ma coś dla każdego.

Terme di Bagno a Ripoli

Choć niewielki, Terme di Bagno a Ripoli jest dość ukrytym klejnotem w bujnym krajobrazie Toskanii. To tylko podskok, przeskok i skok od Florencji – i tak się składa, że kryje się tam kilka magicznych źródeł termalnych! Woda tutaj jest bardzo ciepła i pełna minerałów, takich jak siarka i magnez, o których mówi się, że zdziałają cuda w łagodzeniu stresu i odmładzaniu skóry. Innymi słowy, to miejsce aż prosi się o chłonięcie jego terapeutycznej atmosfery.

Urlopowicze przyjeżdżają do Terme di Bagno a Ripoli na gorące źródła, to jasne. Ale znajdą też mnóstwo zabiegów spa na wyciągnięcie ręki: masaże, zabiegi upiększające i sesje odnowy biologicznej stworzone specjalnie dla nich. Kiedy goście nie rozkoszują się wodą, mogą zwiedzać pobliskie winnice, gdzie mogą popijać lokalne wino i zwiedzać miasta takie jak Florencja. Kulturowy klejnot pełen zabytków przesiąkniętych historią. Terme di Bagno a Ripoli to idealna równowaga między restauracją a eksploracją. To idylliczna oaza, przesiąknięta naturą, ale pełna kultury i historii Toskanii. Jeśli szukasz miejsca, w którym można naładować baterie, gubiąc się w sztuce i doświadczeniu, to z pewnością jest to miejsce.

Bagni San Filippo

Bagni San Filippo to seria maleńkich źródeł termalnych schowanych w parku przyrody Val d’Orcia. Są znane ze swoich charakterystycznych formacji skalnych, powstałych w wyniku sedymentacji minerałów z gorącej wody. Oczywiście chodzi o coś więcej niż tylko o ładny wygląd – ten płyn jest naładowany siarką i innymi związkami leczniczymi. Więc jeśli kiedykolwiek szukasz ucieczki od rzeczywistości, przyjdź na naturalną terapię na tych publicznych basenach. Toskania to naturalny klejnot z krętymi szlakami turystycznymi, które prowadzą przez rustykalne krajobrazy. Bagni San Filippo to idealne miejsce dla tych, którzy szukają dobrego samopoczucia i spokoju; baseny termalne położone są w dzikim krajobrazie, zapewniając niezapomniane wrażenia.

Najlepsze hotele w Toskanii

Poprzedni

Plac Wenecki w Rzymie – poznaj miejsce poświęcone Vittorio Emmanuelle II

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz