Zwiedzanie Palazzo Pisani w Wenecji

Tagi , , , , ,

Wenecja jest jednym z najpiękniejszych miast w Północnych Włoszech. Miasto to zlokalizowane jest na wyspach i połączone ze sobą siecią malowniczych kanałów. Jednocześnie Wenecja słynie także ze swojej niesamowitej architektury i niezliczonej ilości zabytków. Znajdują się tam liczne kościoły oraz inne budynku, które koniecznie musisz odwiedzić podczas pobytu w mieście. Jednym z nich jest Palazzo Pisani. Poznajmy go nieco lepiej!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Palazzo Pisani w Wenecji?

Pałac Pisani – Palazzo Pisani – jest często nazywany najwyższym tarasem w Wenecji. To właśnie z jego dachu możesz podziwiać najpiękniejsze, panoramiczne widoki całego miasta. Znajduje się on w jednej z najstarszych dzielnic miasta – San Marco, tuż naprzeciwko słynnego Mostu Akademii. Możesz dostać się do niego w bardzo prosty sposób. Po pierwsze, możesz wybrać się na spacer krętymi uliczkami Wenecji. Możesz także skorzystać z autobusów wodnych. Musisz mieć jednak na uwadze to, że najbliższy przystanek – S. Maria del Giglio – jest oddalony od budynku o około 500 metrów.

Palazzo Pisani w Wenecji – historia i ciekawostki

Pałac Pisani w Wenecji jest jednym z ważniejszych zabytków w mieście. Zgodnie ze źródłami budynek ten powstał mniej więcej w XV wieku i wzniesiony został zgodnie z zasadami stylu barokowego. Jednocześnie jego najważniejszym elementem jest fenomenalny taras, który wznosi się na wysokości 31 metrów. To właśnie z niego możesz podziwiać niesamowitą panoramę całego miasta. Pałac Pisani jest obecnie galerią sztuki, możesz podziwiać dzieła wybitnych artystów.

Zwiedzanie Palazzo Pisani w Wenecji

Zwiedzanie Palazzo Pisani w Wenecji większość turystów rozpoczyna bezpośrednio od tarasu widokowego. Ty możesz zacząć od majestatycznych dziedzińców. Co ciekawe, w przeciwieństwie do korpusu całej budowli, dziedzińce zostały do niej dobudowane około XVII – XVIII wieku. Co więcej, następnie swoje kroki możesz skierować do najbardziej prestiżowej instytucji muzycznej w Wenecji – jest nim Weneckie Konserwatorium Muzyczne. Dodatkowo w Palazzo Pisani w Wenecji możesz także podziwiać kolekcję dzieł sztuki. Obrazy i rzeźby pochodzą nie tylko od twórców weneckich, ale także od malarzy z całego świata. Pokaźne zbiory pozwolą Ci poznać sztukę kilku epok, która zebrana jest w jednym miejscu.

Palazzo Pisani Moretta, Grand Canal, Venice, Italy
Palazzo Pisani Moretta, Grand Canal, Venice, Italy, licencja: shutterstock/By

Dopiero po zwiedzeniu najważniejszych sal i dziecińców, możesz skierować się w stronę słynnego tarasu widokowego. To właśnie z Venice on Top możesz podziwiać panoramę miasta, a także całą lagunę wenecką. Taras ten wznosi się na wysokości 31 metrów. To właśnie to miejsce jest jednym z najczęściej fotografowanych i odwiedzanych przez prawdziwe tłumy turystów. Palazzo Pisani pozwoli Ci więc nie tylko zapoznać się ze sztuką czy odwiedzić prestiżową instytucję muzyczną. Pozwoli Ci on także na obejrzenie całej panoramy Wenecji oraz pokaźnej części jej laguny.

Palazzo Pisani w Wenecji – Ceny biletów i godziny otwarcia

Palazzo Pisani jest czynny w określonych godzinach i dniach. Możesz go odwiedzić przez pięć dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do piątku. Działa od godziny 9:00 do godziny 19:00. Jednocześnie, by wejść na taras, dziedzińce i do instytucji muzycznej potrzebny Ci jest bilet wstępu. Kosztuje on od 10 do 20 euro w zależności od tego, na którą z opcji się zdecydujesz. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem wydają się być zorganizowane wycieczki wraz z przewodnikiem. Możesz je zarezerwować za pośrednictwem strony www.tiqets.com. W cenie wycieczki otrzymujesz nie tylko wejście na dziedzińce i do Konserwatorium Muzycznego, ale także wejście na słynny taras widokowy. Dodatkowo w towarzystwie doświadczonego przewodnika poznasz historię pałacu, obejrzysz słynne dzieła sztuki, a także będziesz mieć czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Czas trwania takiej wycieczki wynosi około 30 minut.

Czytaj także:

Pałac Dożów (Palazzo Ducale) w Wenecji – zwiedzanie, historia, bilety

Murano – urokliwa wyspa Laguny Weneckiej

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Scala Contarini del Bovolo – kręcone schody renesansu, bilety

Most Akademii – najpiękniejsze miejsce na zdjęcie z Wenecji

Następny

Dodaj komentarz