Zwiedzanie Rzymu rowerem: Odkryj miasto na dwóch kółkach

Tagi , , , , , ,

Rzym. Któż z nas nie marzył o zobaczeniu przepięknej architektury miasta na własne oczy. Tymczasem mało osób rozważa zwiedzanie jednego z najpopularniejszych miast świata z wykorzystaniem roweru. Podróż jednośladem po niezwykle klimatycznych uliczkach Rzymu to jedno z najdoskonalszych rozwiązań. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o zwiedzanie Rzymu rowerem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gianicolo – urocza trasa turystyczna jednośladem po Rzymie

Nie trzeba wskazywać, że będąc w Rzymie, z całą pewnością będziemy chcieli zobaczyć Koloseum, Fontanna di Trevi, Panteon, czy Bazylikę Św. Piotra. Jedynka przy wykorzystaniu roweru, zwiedzanie Rzymu może być o wiele bardziej oryginalne i fascynujące. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest pełna serpentyn trasa, która prowadzi do Parku Gianicolo. Co więcej, taka wycieczka będzie także doskonała dla pasjonatów historii. Po drodze będziemy mogli podziwiać liczne budynki, które zostały poświęcone walkom o zjednoczenie Włoch. Na szczególną uwagę zasługuje także Fontanna dell’Acqua Paola czy pomnik Garibaldiego. Co więcej, podczas całej trasy nasze oczy rozpieszczać będzie widok majestatycznych platanów, które stwarzają przecudną, radosną atmosferę. 

Awentyn na rowerze

Rzymski Awentyn to idealna lokalizacja, by móc jeździć komfortowo na rowerze. To zdecydowanie miejsce dla osób, które szukają ciszy i spokoju będąc w Rzymie, uciekając od ogromnej liczby turystów. Jeśli więc naszym marzeniem są kameralne sady drzewek pomarańczowych, zdecydowanie Awentyn będzie doskonałym kierunkiem podróży. Co więcej, z tego rejonu będziemy mogli cieszyć się również doskonałymi, panoramicznymi widokami na powszechnie znaną Bazylikę Św. Piotra. W Awentynie możemy odnaleźć także zamknięty Klasztor Kawalerów Maltańskich. Do zakonu prowadzi słynna brama, która posiada wyjątkową dziurkę od klucza. Cała jej wyjątkowość polega na tym, że spojrzenie przez nią, gwarantuje widok na szpaler krzewów, jak również kopułę Bazyliki Św. Piotra. Co więcej, będąc w Awentynie, warto zatrzymać się i przyjrzeć ruinom na Palatynie, jak również pałacowi Dioklecjan. 

Zatybrze – omiń zgiełk i tysiące turystów

Jazda na rowerze po Rzymie to wyjątkowa okazja, by móc oddalić się od wiecznego tłumu turystów, którzy co roku z zaciekawieniem odwiedzają antyczne miasto. Zatybrze przyciąga o wiele mniej turystów, niż okolice Panteonu czy Koloseum. Jest to po prostu miejsce mniej znane, ale wciąż dysponujące doskonałą bazą noclegową, restauracjami czy zabytkami. Polvere del Tempo to miejsce, które warto odwiedzić na rowerze, zwiedzając Rzym. Jest to wyjątkowo urokliwa galeria, w której możemy odnaleźć wiele ciekawych i różnorodnych przedmiotów, takich jak zegary, globusy, mapy, kompasy i inne akcesoria, które powinien mieć każdy prawdziwy podróżnik. Co więcej, na Zatybrzu odnaleźć można także okazałą villę Lante, czy popularny kościół, który według historii nie przyjął „Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny”. 

Wyspa Tyberyjska

Kolejnym miejscem w Rzymie, do którego można wybrać się na rowerze, jest wyspa Tyberyjska. Położona jest przy progach wodnych na Tybrze. By dostać się na wyspę, będziemy musieli przejechać przez uroczy most o nazwie Ponte Fabricio. Co więcej, wybierając się na znaną i lubianą wyspę, będziemy mogli podziwiać ocalały fragment antycznego mostu Ponte Rotto. Cała wyspa jest dostosowana do aktywności fizycznej. Miejscowa młodzież doskonali tu umiejętność nauki na deskorolce czy rolkach. 

Wypożyczalnia rowerów w zasięgu ręki

Chcąc zapewnić sobie doskonałe wrażenia przez podróż jednośladem przez Rzym, nie ma konieczności zabierania do miasta własnych rowerów. Na terenie miasta bez trudu uda nam się odnaleźć wiele wypożyczalni rowerów najwyżej klasy. W praktyce oznacza to, że uda nam się zdobyć dla siebie, dzieci, swojej rodziny oraz przyjaciół wysokiej jakości jednoślady o doskonałej kondycji technicznej, w atrakcyjnej ofercie cenowej.

Szukasz doskonałego rozwiązania, by zwiedzić Rzym? Postaw na rower, a z całą pewnością nie będziesz mógł żałować podjętej decyzji.

Sprawdź także wpis o Campo de’ Fiori w Rzymie!

Autor: Magdalena Krzykawska

Najlepsze hotele w Rzymie

Poprzedni

Palazzo Zevallos-Stigliano w Neapolu, zwiedzanie

Czy Rzym jest bezpieczny, na co uważać w Rzymie?

Następny

Dodaj komentarz