Zwiedzanie Stadionu San Siro w Mediolanie – bilety, godziny otwarcia

Tagi , , , ,

Mediolan – jedna z największych metropolii we Włoszech, a także niekwestionowana stolica europejskiej mody. To także miejsce uwielbiane przez fanów piłki nożnej. To właśnie w Mediolanie swoje mecze rozgrywa AC Milan, czyli jeden z najlepszych, europejskich klubów. Jego stadion to słynny obiekt San Siro, który koniecznie musisz zwiedzić podczas pobytu w Mediolanie. Sprawdźmy zatem, jak zaplanować wizytę, gdy wybierasz się na stadio San Siro.

Kempingi Włochy
Kempingi Włochy
Zaplanuj swoją podróż

Skorzystaj z Booking.com gdzie znajdziesz najlepsze hotele i apartamenty

Potrzebujesz samochodu podczas wakacji, zarezerwuj z Booking.com

Wyszukaj najlepsze Kempingi z Suncamp.pl

Promy zarezerwujesz z DirectFerries.com

Najlepsze oferty na bilety lotnicze znajdziesz tutaj

Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Stadion San Siro – czyli jak dojechać?

Stadion San Siro z całą pewnością jest świetnie znany każdemu miłośnikowi piłki nożnej. Jeśli tylko kibicujesz AC Milan, wówczas podczas wizyty w mieście nie możesz odmówić sobie przyjemności odwiedzenia tego fenomenalnego obiektu sportowego.Stadion znajduje się na obrzeżach miasta – w jego zachodniej części. Możesz do niego dojechać na wiele, różnych sposobów. Prowadzi do niego obwodnica Mediolanu, gdzie będziesz musiał zjechać na drogę Via Harar. Możesz także dojechać tam za pomocą taksówki. Ciekawym rozwiązaniem może być też podróż komunikacją miejską. Możesz korzystać z czerwonej linii metra – M1. Docelowym przystankiem będzie wówczas stacja San Siro Ippodromo.

Stadion San Siro (Stadio Giuseppe Meazza) – ciekawostki, liczby, historia

Stadion San Siro w Mediolanie może pochwalić się wyjątkową historią. Jego budowa rozpoczęła się w 1925. Stadion ten został zaprojektowany tylko i wyłącznie z myślą o piłce nożnej. Nie ma zatem bieżni, ani innych funkcjonalności. Pierwotnie, stadion ten, mógł pomieścić jedynie 35 tysięcy widzów, a na jego inaugurację zaplanowano mecz Interu Mediolan z AC Milan. Aktualnie stadion ten jest jednym z największych obiektów na świecie. Obecnie może pomieścić ponad 80 tysięcy widzów. Jest to także jeden z 27 stadionów w całej Europie, który może pochwalić się pięcioma gwiazdkami UEFA.

Meazza stadium in Milan, Italy
Meazza stadion, Milan, Włochy, licencja: shutterstock/By Albo

Muzeum na stadionie w Mediolanie

Jedną z największych atrakcji stadionu San Siro w Mediolanie jest znajdujące się tam muzeum. Możesz w nim zwiedzić San Siro „od środka”. To właśnie w tym muzeum gromadzone są wszystkie trofea, koszulki, a także inne atrybuty, które należały do najlepszych zawodników mediolańskich klubów na przestrzeni ostatnich lat. Muzeum jest nieodłączną częścią każdej wycieczki po stadionie i prawdziwą gratką dla każdego fana piłki nożnej.

Stadion San Siro w Mediolanie – ceny biletów, godziny otwarcia

Stadion San Siro w Mediolanie jest symbolem włoskiej piłki nożnej. To właśnie tam rozgrywane są najważniejsze wydarzenia. Pamiętaj jednak, że do zwiedzania potrzebny jest bilet wstępu. Najlepiej wybrać pakiet łączony, który obejmuje wejście na stadion oraz wejście do samego muzeum. Taka wejściówka będzie kosztować około 175 złotych. Pamiętaj także, że stadion czynny jest od poniedziałku do piątku – sobota i niedziela to dni, kiedy jest on zamknięty. Zwykle otwarcie następuje o godzinie 9:30, a w sezonie letnim stadion zamykany jest o godzinie 18:00. Z kolei w sezonie zimowym czas otwarcia skraca się o godzinę, czyli działa do 17:00.

Zorganizowana wycieczka na stadion San Siro w Mediolanie

Jeśli zależy Ci na tym, by lepiej poznać stadion San Siro w Mediolanie, wówczas zdecyduj się na wycieczkę zorganizowaną. Możesz ją zarezerwować np. na stronie getyourguide.pl. Taka wycieczka obejmuje zarówno wejście na stadion, zwiedzanie trybun, odwiedzenie szatni zawodników, jak i przejście tunelem mistrzów. Dodatkowo masz również zagwarantowany wstęp do muzeum San Siro. Dzięki temu poczujesz się jak jeden z zawodników!

Czytaj także:

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele w Mediolanie

Poprzedni

Pinakoteka Brera w Mediolanie – bilety, zwiedzanie, kolekcja

Florencja – najpiękniejsze miasto Toskanii w jeden dzień?

Następny

Dodaj komentarz